BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

Strange Tales #110 - Esrarengiz Öyküler #110 (Deadeye & Erming & Vieno & AAD)Ve bir TççT Sinema Etkinliğine daha hoş geldiniz.

Bu yılın son Çizgi Roman filmi olan Dr. Strange'in vizyona girmesine sayılı günler kaldı. Bizde onun şanına yakışır bir etkinlik düzenleyelim dedik.

Daha önce yayınladığımız Doktor Strange Oath hikayesini okuyanlar filmin uyarlandığı hikayelerden birini tamamladı bile. Bizde filmin uyarlanacağı diğer hikayeleri de tamamlayalım istedik ve etkinliğimize Doktor Strange'in ilk gözüktüğü sayı olan Strange Tales 110 dan başlayalım dedik. Strange Tales yolculuğumuz Doktor Strange'in köken hikayesine kadar devam edeceğiz ve peşinden Season One çizgi romanına geçeceğiz.

Sonrada MCU Tie-in sayıları ile etkinliğimizi bitireceğiz, böylece filme gittiğinizde kafanızda hiçbir eksik nokta kalmayacağı gibi filmi izlerken de çizgi romanlar ile karşılaştırma yapabileceğiniz gibi Doktor Strange hakkında da bayağı bir bilginiz olacak.

 Kafanız mı karıştı? Yayınlayacağımız sayıların listesini en aşağıda bulabilirsiniz.

Strange Tales 112-113 neden yok diyenler olacağından onuda cevaplayayım, 

Derginin isminde her nekadar Strange kelimesi geçse de çoğunuzun düşündüğü gibi bu dergi Doktor Strange'in kendi dergisi değil sadece isim benzerliği var, Strange Tales dergisi değişik karakter ve hikayelerin toplandığı bir dergidir ve içinde sadece 5-6 sayfalık kısımında Doktor Strange hikayesini barındırıyor (bu yüzden 110. sayıya kadar Doktor Strange yok :D artık bu karmaşaya bir son verelim) bizde bu yüzden dergiden sadece Doktor Strange'in hikayelerini yaptık, 112 ve 113 de Doktor Strange hikayesi yayınlanmadı 114 de hikaye devam etti ve 115 de köken hikayesi anlatıldı. Bu sebeple 112 ve 113. sayıları çevirmedik. 

Neyse umarım anlam karmaşasına bir son vermişizdir.

Bir konuya daha açıklık getirmek istiyorum, bir kısmınız peki neden 2015 de yayınlanmaya başlayan Doktor Strange hikayesini yapmadınız diyecektir. 2015 de başlayan Doktor Strange serisi yakın zamanda ülkemizde basılacağından bu seriye hiç girmedik. Onun yerine filme hazırlık sayıları olarak belirtilen sayılardan başladık.

Evet sözü fazla uzatmadan sizleri Doktor Strange etkinliğimiz ile baş başa bırakalım.

Ayrıca bu etkinlikte ekibimizin 3 yeni üyesi çalıştı, kendilerine buradan hoş geldin diyoruz.

Çeviri: Deadeye
Balonlama: Erming
Grafik: Vieno
Kontrol: AAD

Herkese Keyifli Okumalar.


Strange Tales 111
Strange Tales 114
Strange Tales 115
Dr. Strange - Season One
Marvel's Doctor Strange Prelude 1
Marvel's Doctor Strange Prelude 2
Marvel's Doctor Strange Prelude - Infinity Comic