BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

TÇÇT 4 YAŞINDA!


1 Nisan 2012 tarihinde şaka gibi başladığımız yayın hayatımızda 4. yılı geride bırakıyoruz. Bu süre zarfında neler yaşamadık ki. 1 Nisan 2012’den 31 Mart 2016 tarihine kadar tam 866 sayı yayınladık ve tam 3 milyon kişi tarafından ziyaret edildik. Bu sürede acısı ile tatlısı ile birçok olay yaşadık, aramıza yeni katılanlar ve ayrılanlar oldu, ancak biz kendi çizgilerimizi koruduk. 

"Geçtiğimiz 4 Yılı, ikiye katlamak dileğiyle..." Enygma


"Tççt'nin 4. Benim 2. Yılım bu güzel insanların içinde. Nice yıllara bol sayılara :)" House

"İnsana 'Canım sıkıldı, dur bir çeviri yapayım.' dedirten tek site dört yaşında. TÇÇT, hem çeviri hem de çizgi roman aşkımı ayakta tutan şeylerin başında geliyor iki senedir. Hep birlikte nice senelere, nice güzel işlere." Hielo

"Önceleri sıkı bir takipçi, sonra henüz bu ekibin bir üyesi olmana House'un teşviki ile bugünlere. Sizler gibi okuyucu iken, saygı ve hayranlıkla izlediğim bu ekibin bir parçası olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Her yeni gün sizlere biraz daha keyif alabileceğiniz yeni çizgiromanlar ulaştıracağımız nice yıllara." A.A.D.

"Çizgi romana ilk başladığım dönemde karşılaştığım bu ekip beni kısa zamanda çizgi roman tiryakisi yaptı. İlk karşıaştığım andan beri sıkı bir şekilde takip ettiğim ekibin bir kaç yıl sonra bir parçası olduğum, bu güzel ekibi daha yakından tanıdığım ve okuyuculara bir şeyler sunma fırsatı elde ettiğim için kendimi çok şanslı sayıyorum. Nice TÇÇT'li ve çizgi romanlı senelere..." Woden

"Eh, okuyuculuktan işin mutfağına kadar evrilen çizgi roman serüvenimde, çizgi romana üretim aşamasında katkı sağlamamı sağladıkları için TÇÇT'ye ne kadar teşekkür etsem az. Sadece bu kadar da değil, ikinci bir aile gibiyiz de. Katı nakidin yerini sadece üretmekten duyulan mutluluğun ve dostluğun aldığı bu ekibin, bizimle ve bizden sonra da daha uzun yıllar varolması dileğimle..." Hellbazer

"Yeni sayı yayınlandı mı diye yenileme tuşunu bozduğum günlerden ekibin çevirmenliğine. Anladım ki o kadar kolay değilmiş, ayrı ayrı aşamalar, uğraşlar ve büyük bir emek var ortada. Tek bir hata yapmak istemeyen bir ekip var. Daha yolumuz uzun, planlar da mevcut. TççT eminim ki sizi pişman etmeyecek." Patriot

"Yıllardır keyifle okuduğumuz çizgi romanların çevirisinde büyük emekleri geçen seçkin TççT Ailesi'nin en yeni üyesi olarak; uzun yıllar boyunca nice güzel sayıları gururla sunabilmek dileğiyle...nice yıllara..." Vieno

Gelelim her sene olduğu gibi bu sene de soru cevap kısmına.

Yeni dönemdeki planlarımız nelerdir?

Çok güzel planlarımız var ama ilk olarak yılbaşında da duyurduğumuz serilerin bitmesini sağlamak. TççT demek verdiği sözleri yerine getirmek demektir. Şimdiye kadar hiçbir serimiz yarım kalmadı ve kalmayacak da. Bu konuda bize güvenebilirsiniz. Tabii arada çok hoş serilerimiz olacak.

İlk serimiz İç Savaş 2’ye giriş sayılabilecek 16 sayılık Standoff etkinliğimiz, ardından sıcağı sıcağına İç Savaş 2 sizlerle olacak.

Tabii bunun dışında yine güzel serilerimiz mevcut, ancak serilerde belli bir mesafeye gelmeden duyurmak istemiyoruz.

5. Dönem Gururla Sunar ne zaman açıklanacak?

Bu konuda maalesef bazı sıkıntılar yaşadık. Burada serzenişte bulunmak istemiyorum, ancak sizlere TççT tarihinin en büyük DC eventini yaptığımızı duyurduk ve sizlerin de katılmasını istedik. Bazı arkadaşlar başvuruda bulundu ve ekibe alındı ancak çevirmenler 2-3 hafta sonra hiçbir sayı veremeden aramızdan ayrıldı ve maalesef ki bizim de planımız sekteye uğradı. Hatta bu yüzden bazı serileri iptal etmemiz gerekti. 

Grafikerlerde ise durum çok daha vahimdi. Bu yüzden artık başvurularda sadece ama sadece tecrübeli arkadaşları alacağız. Onlar da çok az çıkıyorlar zaten. Maalesef ki Gururla Sunar için hızımız yavaşlayacak, belki de yazdan önce duyuramayacağız ya da en kötüsü sayı adedini azaltacağız ki bu bizi son derece üzecek. Ancak hikaye çizgisini ne olursa olsun yapacağız. 

4. Yıl Etkinliğiniz neler?

Bu sene en sevilen etkinliklerimizi bir araya getirdik, yani 1 değil tam 5 tane etkinliğimiz birden olacak ve tam 3 ay sürecek, yani haziran sonuna kadar sizlere çizgi roman ziyafeti sunucağız. 

• 1. etkiliğimiz One shot etkinliği. Sayıların isimlerini verip tadınızı kaçırmak istemiyorum, sadece her gün TççT’ye girmenize değecek sayılar. İçlerinden 2 tanesi ise Glint’in aramızdaki son sayıları. Bunlardan bugün yayınlanacak olan Animal Man ise gerçekten çok özel bir çalışma oldu. Üzerine %100 Türkçe etiketi yapıştırmak yanlış olmaz, çünkü içerideki efektlere kadar ne bulduysa Türkçeye çevirdi. Arşivlerinizden ayırmayacağınız bir sayı olacağına eminiz. 1 Nisan'dan başlayıp 24 Nisan’a kadar devam edecek.

• 2.  etkinliğimiz, Kaptan Amerika İç Savaş etkinliği. Hepinizin bildiği gibi film öncesi etkinliklerimizi bu sene de yapıyoruz ve sizleri filme aklınızda soru işareti kalmadan hazırlıyoruz. Bu sefer tam 10 sayılık güzel bir sürpriz ile sizlerle olacak. Yine tadınızı kaçırmayacağım, çok hoşunuza gidecek bir sürprizimiz sizleri bekliyor. 27 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında sizler ile olacak.

•  3. etkinliğimiz, bir evreni tamamen bitirmek istediğimiz bir seri. Yayın hayatına başladığımız günden beri sizlere MCU sayılarını yayınladık durduk. Ancak ana hikaye dışı sayılar için çok fazla talep geldi, koleksiyoncular için kalan bütün sayıları yapmamız istendi. Açıkça söyleyeyim bazı sayılar DVD’lere özel olduğu için bulması son derece zor oldu, belki de bu sayılar tek bizde vardır bilemiyorum. Bu etkinliğimizde MCU içindeki eksik sayıları tamamlıyoruz. (Film adaptasyonları hariç, çoğu kaynakta MCU sayıları içerisinde yer almıyor) 8 Mayıs - 8 Haziran tarihleri arasında sizler ile olacak

• 4. etkinliğimiz, sevilen Infinite Comics etkinliğimiz. Maalesef One Shot olarak çok sınırlı sayıda hikaye var bu sebeple bayağı kısa sürecek, 12 Haziran'da başlayacak ve 19 Haziran'da sona erecek.

• 5. etkinliğimiz ise bağımsız yazarlar etkinliğimiz, burada bağımsız yazarlar ve çizerler tarafından yapılan enfes hikayeler sizleri bekliyor. Açıkçası bu benim en sevdiğim etkinlik, aynı sayıları defalarca okumuşluğum var.  22 Haziran'da başlayacak ve 29 Haziran'da sona erecek.

Böylece sizlere 5. Yılımıza giderken 5 tane güzel etkinlik sunmuş olacağız.

Başka Film Etkinlikleri Olacak mı?

Tabii ki olacak, çevirisine başladığımız Doktor Strange etkinliğinde sizi çok güzel süprizler bekliyor, öncesinde bir Suicide Squad etkinliğimiz de olacak. Facebook ve mailler üzerinden defalarca belirttiğimiz gibi DCEU ve MCU filmleri öncesi 4 yıldır devam eden TççT etkinlikleri devam edecek. Bunda hiç bir istisna uygulamayacağız. Film etkinlik sayılarımız aylar öncesinden hazırlanmaya başlar, bu konuda hepiniz rahat olabilirsiniz.

Sözlerimi bitiriken şunu yine belirteyim, bizim genel sıkıntımız yapacak sayı bulamamak, yukarıda da belirttiğimiz gibi 866 tane sayı yapmışız ve elimizde bitmeyi bekleyen 100 den fazla sayı var, onlarda bitince devam edecek seri bulmakta zorlanacağız, çünkü yeni seriler ya telifi alındı ya da biz hoşumuza gidenleri yapmış olduk. Bu konuda isteklerinizi mail ile bize iletebilirsiniz. Bakın facebook ile değil, mail ile.Ayrıca lütfen bizden kalkan sayıların linkini istemeyin, mailden isteyenlere zaten cevap vermiyoruz, facebook üzerinden isteyenlere ise D&R gibi sitelerin linklerini veriyoruz. Hatta o derece abartıyoruz ki attığı her mesajda bu linkleri yollamaya devam ediyoruz. Kısacası kitapları alın ve okuyun, hiçbir dijital baskı gerçek kitabın yerini tutmaz.

Son olarak da artık TççT de inceleme ya da haber olmadığını görmüşsünüzdür, bundan sonra bütün incelemeler, haberler yazılar vs. www.cizgikafe.com üzerinden yayınlanacaktır. Sizden ricamız bütün eşinize, dostunuza, kapı komşunuza yolda gördüğünüz herkese Çizgi Kafe’yi tanıtmanız. 

Sözlerimi burada bitirirken bütün TççT ailesi olarak yanımızda olan sizlere teşekkür ederiz.

5. Yılda görüşmek umudu ile…


Çevirmenler: Enygma & Hielo & Patriot
 & Woden & Gruznan
Grafikerler: Comicrazy & Hanniball & Vieno & Tesla & House
Redaktörler: AAD & Hellbazer

Çok Özel Teşekkürler: Nireng & Glint