BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

Pazar Kahvesi #3

 Pazar Kahvesi(1-7 Şubat)

 Yeni bir Pazar Kahvesi yazısıyla karşınızdayız. Eğer siz hazırsanız haberlerimizi ard arda yığmaya hemen başlayalım. Bu hafta geçtiğimiz hafta kadar bol frangmanlı görselli bir yazı olmayacak içerik bakımından ama oldukça keyifli olacağının garantisini verebilirim.


 İlk olarak DC’nin son zamanlarda en çok konuşulan hamlesi Rebirth ile başlayalım. Bu hafta Rebirth ile ilgili bir sürü haber ve söylenti çıktı. Gelin bir göz atalım.


Batman’in  Yeni Yazarı Tom King mi?

 Rebirth hamlesiyle Scott Snyder’ın Batman’den ayrılıp Detective Comics’e geçmesiyle boş kalan yazarlık koltuğuna kimin geçeceği tartışılıyordu. Ve son söylentilere göre bu ismin Grayson, Omega Men, Futurama ve The Vısıons serilerinin yazarı Tom King olması kuvvetle muhtemel. Şu an yazarlığını yaptığı Grayson serisinden de beklenenden erken ayrılmaya karar vermesi de bunu doğruluyor gibi. Çünkü DC’nin yeni düzeninde Yeni Batman serisi haftalık olarak yayınlanacak ve haliyle bu yazarı epey yıpratacak. Eğer serinin başına kendisi geçecekse hikayeleri şimdiden biriktirmeye başlayarak doğru kararı vermiş.

 Bunun dışında DC Batman’in temel olarak ilerleyen iki serisi Detective Comics ve Batman serilerinde de Marvel’in Star Wars’ta ilerlediği yolu ilerlemesini istiyor. Jason Aaron ve Kieron Gillen, Star Wars ve Darth Vader serilerinde tam anlamıyla birlikte çalışıyorlar. Bu metod’un Batman’e uygulanmasıyla ne çıkacağını da Rebirth ile birlikte ilerleyen günlerde görürüz.


Superman Serisi Haftalık Yazarını Buldu

 Bir yazar haberiyle girmişken bir başkasıyla çıkalım dedik ve DC’nin en önemli karakterlerinin birinden diğerinin yazarlık koltuğuna atladık. Bu sefer okların gösterdiği kişi Peter Tomasi. Kendisi bugüne bugün  yeni  haftalık Superman serisinin yazarı olacak.

 Kendisini Batman&Robin, Brightest Day, Green Lantern:Emerald Corps, ve Mighty I serilerinden hatırlayabilirsiniz. Kendisinin nasıl bir iş çıkaracağını görmek için biraz beklememiz gerekecek.


Trinity Serisi Geri mi Dönecek?              

 Bu haberlerin içinde muhtemeldir ki gerçekleşme ihtimali en düşük haber budur.  Çünkü diğer haberlerin aksine bu bir söylenti değil çıkarım. DC daha önce 2008 yılında haftalık yayınlanan Trinity serisini yayınlamaya başladı ve bu seri tam bir yıl sonra 52.sayıyla sonlandı. Hem yakında vizyona girecek Batman v Superman filmleri hem de New 52 ile başlayan Batman/Superman ve Superman/Wonder Woman serilerinin Rebirth yüzünden iptal edileceği söylentileri yüzünden Bleeding Cool’da bu serinin yeniden başlayacağını rivayet etmiş. Tabi henüz kesin bir şey yok. Ama biz yine de gerçekleşme ihtimali olduğunu düşünüyoruz.   

Justice Society Geri Dönüyor

 DC’nin New 52 öncesinde iki önemli takımı vardı. Bunlardan biri Justice League diğeri ise İkinci Dünya Savaşı sırasında birleşen Justice Society… Tabi DC New 52 ile birlikte evren sıfırlanınca Justice Society’i biraz daha farklı değerlendimek istedi. Ve Earth 2’i başlattı. Ve Earth 2 büyük bir başarı yakaladı. Özellikle de eski Justice Society satışlarınca kıyaslayınca. DC bu satışlardan memnun olmuş olacak ki Rebirth ile birlikte Justice Society’i New 52 öncesindeki yerine konumlandırmak istiyor. Tabi İkinci Dünya Savaşında birleşen bir takımı neden kimsenin hatırlamadığına dair bir açıklama ve yeni bir Justice Society of America adlı bir seriyle.

Yarasanın Oğlu Titanların Yeni Lideri

 Evet doğru duydunuz. DC’nin Rebirth ile birlikte başlatacağı yeni Tee… Aman… Titans serisinde ekibin lideri olacak. Eskiden bu ekibin adı bile farklıyken ekibin lideri yine Robin’di ama başka bir Robin’di.Sanırım bu ekibin liderliği illa bir Robin’de olacak. Gerçi bu sefer Yarasa’nın oğlu diye torpil de geçilmiş olabilir.


Young Justice Netflix ile Geri mi Dönüyor?

 Netflix diyince eminim herkesin aklına çıkarttığı Daredevil, Marco Polo gibi diziler geliyordur. Ama Netflix tüm bu dizileri yapmadan önce de vardı. Kendileri ilk başta eski dizilerin tüm bölümlerini barındıran bir platform olarak tasarlandı. Ama şu anda daha çok çıkarttığı dizilerle ön planda.
Bizim haberimize gelirsek… Netflix’ten şu anda tüm Young Justice bölümlerine ulaşabilirsiniz. Ve görünüşe göre Netflix bunu bir yoklama olarak kullanacak. Dizi eğer istedikleri ilgiyi çekerse iptal olup rafa kaldırılan dizi Netflix ile birlikte geri dönecek.

Deadpool’un Director’s Cut’ı Daha Sert Olacakmış

 Deadpool bu cuma günü vizyona girecek ve artık onu beklememiz gereken gün sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Film Türkiye’de bir çok ülkede olduğu gibi +15 olarak vizyona girecek. Hatya Çin’de vizyona hiç girmiyecek. Yönetmen filmde tam olarak istediği Deadpool’u göstermek için bu konuda çok büyük hamleler yapıyor. Hatırlarsanız Deadpool 2012 yılında senaryosu ilk sızdırıldığında +18 içeriği yüzünden davalık bile olmuştu. Ama Yönetmen tüm bunlara rağmen DVD’sindeki Director’s Cut’ı daha sert yapmaya niyetli. Bu işin sonu nereye varacak göreceğiz.

Avengers Acedemy Çıktı

Marvel her ne kadar adeta PC oyunu çıkartmamaya ant içmiş olsa da Android’de oyunlarının ardı arkası kesilmiyor. Bu seferde Avengers karakterlerini bir liseli olarak görüyoruz. Daha doğrusu kendileri Avengers Acedemy’e katılmışlar. Ama yine de bu karakterleri bu halde görmek insana garip geliyor.Lucifere Karşı Bir Milyon Anne ve Kay Jewelers

 Lucifer’a Karşı Bir Milyon Anne projesi, Lucifer’ın ilk bölümü internete sızdığı zaman Şeytani çekici ve sevimli gösterdiği ve bunun çocukların aklını çelebileceği düşüncesiyle dizinin iptal edilmesi için başlatıldı. Ve başlatıldığı günden beri de pek sesini soluğunu duyamadık. Ama bu hafta içerisinde bir mücheverat firması olan Kay Jewelers’da bu projeye destek verdiğini bildirdi. Açıkcası bu proje başarılı olursa başlaması düşünülen Prearcher serisinin başlaması hayal olur. Bu projenin de başarılı olup olmayacağını bize yine zaman gösterecek.

Nolan’ın Batman Filmlerine Bir Oyun geliyormuş.

2009 senesinde piyasaya sürülmesi beklenen Batman Begins sonrası yapımına başlanan ancak hiç piyasaya sürülmemiş bir Batman oyunu var desek ne dersiniz? Gelin videoyu birlikte izleyelim.Yoda Star Wars Force Awakens’tan Kesilmiş.

Rey’in rüyası sırasında Abrams eski Yoda diyaloglarını kullanmış olsa da aslında Frank Oz sete gelip yeni Yoda diyalogları seslendirmiş. Ama nedense Abrams bu diyalogları kullanmayı tercih etmemiş. Hatta filmin editörü Maryann Brandon, Filme bir ara Yoda’yı katmak istediklerini ama daha sonrasında vazgeçtiklerinden da bahsetmiş.Belki ilerleyen filmlerde yine böyle bir sahnede bu sefer yeni bir diyaloğu seslendirirken izleriz kendisini. Neden olmasın?

Sinister Six Geri Dönüyor.

 Tabi Ultimate Spider-Man animasyonunda. Zaten 3.sezonda Web Wariors dalgaları gelmeden önce kendileri 2. Sezonun ana kötüleriydiler. Eh, 21 Şubatta başlayacak 4.sezonda da öyle olacaklar. Merakla bekliyoruz…


Lego Star Wars Trailer’ı Çıktı

 Lego’nun geçtiğimiz hafta Avengers trailer’ı ve hatta oyunun kendisi çıkmıştı. Bu hafta da Force Awakens’ı görüyoruz. Açıkcası bu baya bildiğin insanın ağzına parmakla bal çalmak. Bir de bu trailerlar üst üste binince hiç olmuyor. 


Black Knight İptal Edildi

 ANAD ile başlayan serinin macerası oldukça kısa sürdü. Kasım ayında yayınlanan ilk sayısı 39.381 satış, Aralık ayındaki ikinci sayısı ise 22.081 sayış yakalamıştı. Bu hafta içerisinde de serinin yazarı Frank Tieri serinin Mart ayında yayınlanacak 5.sayıyla final yapacağını duyurdu.


Yeni Justice League Animasyonunun Bazı Sesleri Belli Oldu

Animasyon geçen hafta duyurulmuştu şimdi de ses kadrosu açıklandı İşte bazı belli olan sesler:

Mark Hamill-Joker
James Woods-Lex Luthor
Kevin Conroy-Batman
Ve Diedrich Bader- Booster Gold

 Ayrıca serinin yönetici kadrosuda açıklandı animasyon serisinin başında Teen Titans Go!’dan tanıdığımız Sam Register, Justice League ve Batman Beyond’dan tanıdığımız Butch Lukic, Batman:The Animated Series’ten tanıdığımız Alan Burnett ve Green Lantern The Animated Series’ten tanıdığımız Jim Kreig var.

Haber bölümünü de bu haberle bitirmiş oluyoruz. Geriye sadece fragmanları yayınlayıp yazıyı noktalamak kalıyor.


Agent Carter S02 E05
The Flash S02 E13

Arrow S04 E13

Lucifer S01 E03

Supergirl S01 E13


DC's Legends of Tommorrow S01 E04

Bir yazımızın sonuna daha geldik. Bir başka yazıda buluşancaya kadar görüşmek üzere...