BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

Pazar Kahvesi #2

Pazar Kahvesi (25-31 Ocak)

Yeni bir Pazar Kahvesine hoşgeldiniz. Bu hafta içi zaten sizinle bir çok haberi paylaşmıştık. O haberlerin dışındaki haberleri göreceğiz ve  bu sefer bol fragmanlı bir yazı olacak. 


Lego Marvel’s Avengers’a Yeni Fragman Geldi

Cuma günü itibariyle piyasaya çıkan oyunun gameplayı ve çıkacak DLC’lerine bakmadan önce isterseniz  fragmanına bakalım. Yalnız baştan uyaralım bu oyun buram buram MCU kokuyor ve fragman da bunun kanıtı.


Evet baya MCU havası hakim değil mi? Bir de gelin Gameplay’i izleyelim.   Gördüğünüz gibi oyun Avengers:Age of Ultron’un başından başlıyor.  Oyunun MCU içerisinde geçeceği zaten ismindek Marvel’s ibaresinden belli. Ve görüldüğü üzere oyunda Age of Ultron filmini oynayacağız. Bu biraz eğlenceli ve pazarlama açısından da oldukça kullanışlı olsa da kendi açımdan güzel bir Marvel event’ını görmek isterdim. Marvel’in inatla Android odaklı oyun çıkarttığı bu dönemde tek PC oyunlarının Lego’dan çıktığı düşünülürse Marvel Eventlarının işlenebileceği nadir oyunlardan biri oluyor.

 Şimdi gelelim DLC meselesine… Oyun piyasaya çıkalı daha iki gün oldu ama şimdiden çıkacak DLC’ler belli. Tam 5 adet DLC çıkacak.

1-Agents of S.H.I.E.L.D- Dizi temel alınacak olan DLC’de seslendirmelerde bizzat oyuncu kadrosu tarafından yapılacak.

2-Black Panther- Çizgi romanlar temel alınacak ve Wakanda’da geçecek. Her ne kadar içeriğinden çok bahsedilmesede Panther’in geçmişinden büyük karakterlerin ve hikayelerin olacağı söylenmiş.

3-Master’s of Evil- Baron Zemo’nun tayfasını görme şerefine erişeceğimiz bu DLC’de Klasik Avengers kadrosu bulunacakmış.

4-Captain Marvel-Hala geliştirilme aşamasında ve henüz net bir şey belli değil. Ama tabii ki Carol Denvers başrolde olacak.

5-Doctor Strange- Klasik Doctor Strange karakterleri ve mitlerinin yer alacağı seride taa All New All Different Doctor Strange serisine kadar yol kattedileceği söyleniyor.   


 Geçtiğimiz aylarda Greg Capullo Batman çizerliğini bırakacağını duyurmuştu. Bu ayda DC’nin yeni Rebirth planları doğrultusunda Scott Snyder’ın Batman’i bırakıp Detective Comics yazarlığına oturacağı duyurulmuştu.

 Bu iki koltuğun boşalmasıyla yerine kimlerin geçeceği merak konusuydu. Yazarlık koltuğu hala boşta olsa da Batman’in yeni çizeri belli oldu. Bundan sonra seri Marc Silvestri’e emanet.


  Netflix’in Daredeville başlayan Defenders çıkartmasının Defenders önceki son ayağı olan Iron Fist dizisinde hala büyük soru işaretleri var. Her ne kadar Luke Cage’i oynayan aktör Mike Colter Iron Fist’in aktörü çoktan seçildi dese de henüz bize duyurulan bir oyuncu yok.

 Tabii kamera önü olduğu gibi kamera arkasına geçecek isimlerde yaval yavaş netlik kazanmaya başlıyor. Geçtiğimiz ay Marvel Iron Fist’in dizi sorumlusunun Scott Buck olduğunu duyurdu ve bu hafta içinde gelen haber göre de Jessica Jones dizisinin yazarlarından Scott Reynolds’ın da Iron Fist’in kamera arkasına dahil olduğu belirtildi.DC Bazı Çizgi Filmlerin Re-Make’inde Görev Alacak

 DC, Hanna-Barbera ile birlikte bazı serilere Re-Make yapacak. Bahsettiğimiz çizgi filmler Scooby Doo, The Flintstones, Wacky Races, Johnny Quest, Space Ghost.

Scooby Apocalypse’in Re-make’ini karakter tasarımından sorumlu Jim Lee önderliğinde yazar Keith Griffin ve çizer Howard Potter yapacak.


 Hanna-Barbera Future Quest adlı bir seri altında Johnny Quest, Space Ghost, The Herculoids, Birdman Mightor ve Frankestien Jr.’nin Remake’ini yapmaya karar vermiş ve bu seri için de yazarlık koltuğunu Jeff Parker’a çizerlik koltuğunu ise Evan “Doc” Shaner’a teslim etmiş durumda.

 Wracky Raceland serisi ise Wracky Races serisine oldukça benzeyecek.  Bu serinin yazarlık koltuğu ise Animasyon yazarı Ken Pontact’a çizerlik Leanardo Manco’ya ve araç tasarımı ise Mark Sexton’a ait olacak.

 Son olarak Flintstones serisi içinse henüz pek bir şey kesin değil. Kesin olan tek şey serinin yazarlığınun Mark Russel’a emanet olduğu. 

Conan Filmi Başrol Buldu, Sırada Yönetmen Var

 Yeni Conan filmi için seçilen aktörün Arnold Schwarzenegger olduğu bu hafta içinde belli olmuştu. Her ne kadar 69 yaşına basmış olsa da bu onun başrole seçilmesine pek de engel olmuş değil. Aslında isminin The Legend of Conan olması düşünülen film Arnold’un (Kimse soy ismini bir daha yazmamı beklemesin.) önerisiyle Conan the Conqueror olmasına karar verilmiş.

 Başrolü ve ismi de belli olunca hemen yönetmen arayışları da başlamış tabi. Şu an için net bir isim olmasa da muhtemelen önümüzdeki haftalarda belli söylentiler çıkmaya başlar


Stan Lee Excelsior Ödülleri Aday Listesi Belli Oldu

2011’den beri düzenlenen bu ödüllerin bu seneki aday listesi de belli oldu.  Daha ocak ayındaydık ne bu acele desek de adaylar çoktan belli oldu. Tabi hemen aklınız Einser ve Harvey ödüllerine gitmesin. Bu ödül biraz daha mütevazi ve tek bir daldan veriliyor.

İşte en iyi hikaye ödülünün bu seneki adayları:

Grayson’da James Bond Esintileri

 James Bond esintileri derken kendisinin seri içerisindeki Bond'vari davranışlarından bahsetmiyoruz. Kendisi ajan olduğu için o havalar gaye normal ama bu sayı içinde resmen üst üste göndermeler var. Buyrun kendi gözlerinizle görün.
Bu sahne size tanıdık geldi mi? Gelmediyse buyrun sizi şuraya alayım.


 Şimdi benzerliği net bir biçimde farkedebildiniz mi? Tabi göndermeler kapakla sınırlı kalmıyor. Her ne kadar sayı içerisinde yüzünü göremesekte Ajan 7’den bahsediliyor. 007’e epey gönderme var anlayacağınız.

Sizi bilmem ama bu göndermeler benim çok hoşuma gitti.TMNT Yeni Oyun Fragmanı Geldi

Size fragmanlara doyacağınız söylemiştik. Film tarihi de yaklaşırken bir de kendilerine yeni oyun geliyor. Oyunun baya çizgi roman içinde geçer gibi grafikleri var. Bazı oyunlarda son zamanlarda sıkça kullanılsa ve aslında TMNT’e de epey uysa da bu konsept bir aksiyon oyunu için geri tepebilir diye düşünüyorum. 


Conan’a Açık Dünya Oyunu Geliyor

 Anlaşılan yapımcılara film yetmemiş olacak ki bir de oyun çıkartacaklar. Filmin yeni karar verildiği ve ortada daha doğru düzgün bir şeyi olmadığını düşünürsek aslında tam tersini söylememiz daha doğru olur.

 Age of Conan’ın yapımcısı Funcom yeni açık dünyalı bir Conan hayatta kalma oyunu duyurdu. Oyunun adı Conan Exiles olacak ve fragmanı daha doğrusu teaser’ı da hemen altta.


Bu haftalık da haber bölümünün sonuna geldik. Geçen hafta olduğu gibi önümüzdeki haftaki dizilerin fragmanlarını da paylaştıktan sonra pazar kahvesini sonlandıracağız. Umarım sizlerde benim kadar keyif almışsınzıdır. Unutmadan iyi pazarlar.


Lucifer Sezon 1 Bölüm 2

DC's Legends of Tommorow Sezon 1 Bölüm 3

Arrow Sezon 4 Bölüm 12


Flash Sezon 2 Bölüm 12


Agent Carter Sezon 2 Bölüm 4


Supergirl Sezon 1 Bölüm 12