BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN! - TÇÇT 2016 MESAJLARI

Herkese bol "çizgi roman tartışmasına katılmalı" yıllar olsun bu sefer de . Yıllarca her seferinde bol çizgi roman diledik, bir sürü yeni hikaye arzuladık, çizgi romanın gelişmesini istedik, eh az buçuk bunların çoğu oluyor. Umarız ki bu seneden itibaren kendi eserlerimizi de görebilelim ve artık çizgi roman üzerine konuşabileceğimiz bir seneye adım atalım. Çizgi roman okuyun, okutturun, ama sonrasında da hakkında konuşmayı unutmayın ;)Enygma

Daha az çizgiromanlı, daha az sanal ortamlı, kendinize ve çevrenize daha fazla zaman ayıracağınız bir yıl olması temennisi ile...

ComiCrazy


Çizgiromanla dolu kocaman bir kütüphane ve hepsini okuyabileceğiniz kadar bol zaman ve huzurlu günler diliyorum herkese.

Gruznan

Bu sene az kapak ve grafikli bir yıl geçirmeyi diliyorum. Umarım dileklerim kabul olur.

Tesla

Hayatlarınızdaki herşeyin çizgiromanlardaki gibi bir sayıdan diğerine kolayca değişip güzelleşebildiği bir yıl geçirebilmeniz dileği ile.

AAD

Birliklerin bozulmadığı, ayrılıkların yaşanmadığı bir yıl dilerim.

TopFury


Her yanınızı sevdiğiniz insanların saracağı bir yıl olsun.

Hielo

Gel teskere gel teskere :D.

Cobra

Cizgi roman dünyası açısından bakarsak heyecanlı bir yıl olacak 2016 tüm filmleri ve dizileriyle (constantinesiz bir yanımız eksik kalacak :( ). Benim gibi filmle pek arası olmayan adamı bile her ay sinema salonlarına götüreceğe benziyor 2016. Filmlerin yanı sıra artık o özlediğimiz, okurken "ulan adam ne yazmış be" dediğimiz hikayelerin olduğu bir yıl olmasını dilerim. Bir de DC'nin editörü değişirse tadından yenmez. Çizgili yıllar!

House

Evet, evet.. Dünya Barışı, kelebekler, çayır, ot, çimen... Nasıl olsa bunları milyonlarca insan dileyecektir, o yüzden ben 2016 için daha farklı bir dilek dileyeceğim... 2016 umarım geçmiş yılların sorgulandığı ve insanların artık ''düşündüğü'' bir yıl olur. Yoksa sonraki yıllarda daha çok ''Dünya Barışı'' dilekleriyle bir dilek hakkınızı daha boşuna öldürmüş olursunuz.

Hellbazer

2016 yılı, çevrenizdeki süper kahramanların farkına vardığınız ve içinizdeki kahramanı ortaya çıkardığınız bir sene olsun.

Mirakuru

Hayatımızda daha iyi bir sayfa açtığımız, hayattan zevk alabildiğimiz, mutlu, huzurlu, her şeyden dana önemlisi bol çizgi dolu bir yıl olsun. Mutlu Yıllar! 

Wedon

Yeni yılınız bol TÇÇT'li, bol çizgi romanlı, süper kahraman filmli ve her şeyin hakettiğiniz gibi olduğu bir yıl olsun.

Patriot

Acısıyla ve tatlısı ile 2015 yılını geride bıraktık. Şahsım adına konuşmak gerekirse pek de güzel bir yıl geçirdiğimi söyleyemem. Çok fazla sevdiğim insanı bu yıl içerisinde kaybettim, ülke olarak çok acılar atlattık, beraber eğlendik beraber ağladık ama zaman hiçbirine aldırış etmeden rüzgarın arkasına taktığı toz bulutu gibi bizi sürekledi ve halen de sürüklüyor.

Herkesin Glint'in klasik yılbaşı yazısındaki yeni seriler ve haberlerini duymak istediğini biliyorum. Ancak 2015 de ekibin temel taşlarından ve kurucularından Nireng ve Glint aramızdan ayrıldı, şu an bize ara sıra danışmanlık şeklinde grafikler ve kapaklarda yardım ediyorlar. Kapaklar artık Nireng olmadan eskisi kadar güzel değil, Glint olmadan bizi kamçılayıp çalıştıran kimse yok. 

Maalesef Glint başlığı adı altında yayınlanan serilerin tamamına yakını onun yazdan önce bitirdiği seriler (Wolverine'ın Ölümü, Manhattan Projeleri, Omac, Convergence serilerini yaz aylarında ayrılmadan önce teslim etti bütün başladığı sayıları tamamladı ve ben kimseye yarım bıraktı dedirtmem sözünü tuttu) bazı yeni serileri de biz evine giderek zorla yaptırdık, son olarak bizi kırmayarak 4. yıl etkinliği için de 1 sayı yaptı ve yayınlandığında okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum muhteşem bir veda sayısı oldu. Sizleri özlüyoruz Nireng ve Glint ancak efsane işlere devam ettiğinizi gördükçe iyice gururlanıyoruz.


TççT'li olan TççT'li kalır sözünü sizler bize öğrettiniz.


İyi ki sizleri tanımışız, iyi ki arkadaş olmuşuz, çok teşekkürler arkadaşlar sayenizde büyük bir arkadaş grubumuz oldu.

Sizi unutmayağız, unutturmayacağız.


Bundan böyle özel mesajları sıra ile yazacağız (bütün ekibe kötü haber), bu yıl ben başladım Nisan da kime kalır bilmem artık ben sıramı savdım (geçmiş olsun gençler).


Başlarken biraz serzenişte bulunmak istiyorum. Bu sene başından itibaren hiç de hoş olmayan çocukça bile diyemeyeceğim saldırılara maruz kaldık. Bizde mesaj filtreleme olayına gittik, yani belli kelimeleri içeren mesajlar biz görmeden direk spam klasörüne atılıyor, bunlar "kaldırılmış, gönderir misiniz, eklermisiniz, elinde olan, ekler misiniz, bulabilirim, tıklanmıyor vs." gibi kelimeler ve türevleri (ekle, eklermisin, eklermisiniz).

Küfür ederken yok araya nokta koyayım, Nick'ime küfür yazayım, yok şöyle yazarsam kurtarırım gibi kombinasyonlu kelimeleri de düşündük. Bu sayede mesajlar onayını otomatiğe çevirdik (yanlışım yoksa 24 saat içinde admin onayı olmaksınız mesaj yayınlanıyor). Böylece bizim canımızı sıkan mesajları görmez olduk.

Gereksiz kişilerden sonunda kurtulduk.

Bu sebeple lütfen mesajınız yayınlanmıyor sanmayın, zaten TççT tarafından bilindik biriyseniz istisnalar listesine eklenirsiniz ve her yazdığınız yayınlanır, ama bizden kaynaklı bir yayınlanmama olayı oldu ise lütfen mesaj atın bizde düzeltelim.

Serzenişleri burada bitirelim.

TççT kurularken amaç ülkemizdeki çizgi roman kültürünü geliştirmekti, bunun yanı sıra kendimizi de geliştirmek istedik ve sonunda bu amaçlarımıza ulaştık. Ancak şu sıra çok büyük bir sorun ile karşılaştık oda aklımızdaki bütün serileri yapmış olmamız ve yapacak seri bulamamamız. Neredeyse Marvel Now dönemindeki bütün büyük Event'leri, Avengers, New Avengers serilerini tamamlayarak Secret Wars gibi devasa bir olayı tamamlamak üzereyiz.

Bu sebeple sayılarımızı haftada 2'ye indirdik. şu an Blogger da Mart sonuna kadar sayılarımız planlanmış durumda, 4. yıl Aktivitesi sayılarımızın da yarısı 18 tanesi hazır 15 sayı daha hazırlamamız gerekiyor , ve etkinlik sonundan ekim ayına kadar olan sayılarımız da hazır ve planlanmış durumda. Yani bizim sayı düşürmemizin tek sebebi yapacak seri bulamamamızdı. (İnanın 2016 programını da zor seçtik)

Bu konuyu çözmek için sizden isteklerde alıyoruz, ancak gelen istekler saçma bir şekilde 350-400 sayı gibi abes şeyler, içlerinden beğendiğin hikayeleri söyle dediğimizde ise bir seçeyim deniyor ve kaçış o kaçır bir daha geri dönen yok. Kısaca arkadaşlar kendileri bile ne istediklerini bilmiyorlar.

Bu sebeple bize serilerinizi gönderirken gerçekten istediğiniz serileri yazın, şu ana kadar istek alıp da yapmadığımız seri yok...

Gelelim çoğunuzun bize sorduğu yılbaşında bir aktiviteniz olacak mı sorusuna.

Hayır buğün bir aktivitemiz olmayacaki onun yerine iki aktivitemiz olacak.


1. Aktivitemiz Secret Wars döneminde geçen 5 sayılık Old Man Logan hikayesi. Bizden çok fazla istek almıştı ve bizde bunu sizlere sunmak istedik. Bu hikayenin devamı olan Hepsi eni Hepsi Farklı İhtiyar Logan hikayesini de sizlere 2016 yılında sunacağız.

2. Aktivitemiz ise günün anlam ve önemini taşıyan tek sayılık bir DareDevil hikayesi. Bu sayıyı yılbaşında yayınlamasak olmazdı :D


Bu hikayede size birde süprizimiz var, "İhtiyar Logan" logo'su Darkopal tarafından yapıldı.


Kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz

Yalnız bir not düşmek isterim, bu sayıları çok hızlı bir şekilde indirin çünkü her an kalkabilir. 

Sıra 2016 da sizleri bekleyen serilerimize.

1- Convergende hikayemiz devam ediyor. 

- Convergence Speed Force
- Convergence Superman
- Convergence Adventures of Superman
- Convergence Question
- Convergence Nightwing & Oracle
- Convergence Boostergold
- Convergence Shazam
- Convergence Crime Syndicate
- Convergence Ction Comics
- Convergence Aquaman
- Convergence Batman & Outsiders
- Convergence Green Lantern Paralax
- Convergence Shadow of Bat
- Convergence Teen Titans

ve daha birçok Convergence yan serisi, artık DC yok diyemeyeceksiniz.

2- Earth 2 devam ediyor, Convergence'e kadar olan hikaye kısmını tamamlayacağız.

3- Hepsi Farklı Hepsi Yeni Demir Adam geliyor.

4- Image Comics den Five Ghost şu an yayına hazır durumda yakın zamanda sizlerle buluşacak.

5- 1 Mayıs da İç Savaş Film Aktivitesi bomba gibi geliyor, 4 sayılık iç savaş giriş hikayesi ve 1 sayılık İç Savaş infinite Comics ile size filme hazırlıycaz ancak bu kadarda değil. Mayıs ayında 4. yıl'a özel süprizlerimiz de olacak.

6- 1 Nisan da başlayacak olan 4. yıl etkinliğimiz bu zamana kadar yaptığımız en büyük etkinlik olacak, şu an süprizi bozmayacağım, ancak şu kadarını söyleyebilirim herkesimin bir şeyler bulacağı bir etkinlik olacak.

7- Manhattan Projeleri devam ediyor, hemde son sürat, şu an yayına hazır programlanmış durumda ve yayın gününü bekliyor.

8- Omac Projesini tamamlandı ve sizler için blogger da planlanmış durumda bekliyor.

9- 20. sayıda hikayeyi bitirmiştik ancak ısrarla devam etmemiz istendi, Irredemable serisi kaldığı yerden devam edecek. Bütün çeviriler tamamlandı ve ilk 5 sayı yayına hazır.

10- Wonder Woman hikayeleri sizler için geliyor.

11- Ve TççT Gururla Sunar'ın 5. dönemi  2016 içinde gelecek. Burada bir parantez açayım, aslında 45 sayılık çok güzel bir hikayeye başlamıştık ancak telif söylentileri dolaşmaya başlayınca askıya aldık. Onun yerine yeni ve en büyük hikayemizi planladık. 

Peki başka serilerimiz yok mu?

Tabi ki var, hatta hiç tahmin dahi edemeyeceğiniz hikayeler, DC, Marvel, Vertigo, Image, Dark Horse ve bağımsız çalışmalar. Yani dopdolu bir listemiz mevcut, ancak bu listeyi görmek için Nisan ayını beklemeniz gerek :D

Dikkat ettiyseniz bu sene Marvel ağırlığımız oldukça azaldı (acaba???) 

Hatırlarsanız sizlere bir süre önce anket yaptık. Biz anketleri boş boş yapmayız, mutlaka bir amacımız vardır. Anketlerde gördük ki bazı serilerin uzamasını istemiyorsunuz, bu sebeple elimizdeki uzun serileri hızlıca bitirme kararı aldık. Yani anket de yüksek oy alan serilerimiz peşpeşe yayınlanıp tamamlanacaklar.

Şimdilik bu kadar diyelim. Ancak sizden bir ricamız var, lütfen konuların altına mesajlar atın, biz halen istikrarlı bir şekilde yayına devam ediyorsak siz varsınız diye devam ediyoruz, eğer sadece çizgi roman indirip giderseniz yakında kimse kalmadı diye bizde kendimizi yavaşlatırız. Lütfen mesajlarınız ile bizleri yalnız bırakmayın.

Hepinizin yeni yılı kutlu olsun, yeni yılda bol çizgi romanlı günler diliyorum.

Hannibal