BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

Geçtiğimiz Hafta Neler Oldu?


Çizgi roman dünyasında, yeni dizi-film söylentileri, yeni çıkıcak serilerin duyuruları derken bir sürü haber çıkar ortaya. Biz de geçen hafta çıkan haberleri bulup, derleyip, sunmaya karar verdik.


            Yeni Kaptan Amerika Kim Olacak?

 Chris Evans’ın Infinity War Part 2 sonrası oyunculuğu bırakacağını söylediğinde Marvel’in Kaptan  Amerika titrini başka bir karaktere verileceği söylentileri başladı .  Bu rolü üstlenebilecek iki karakter var. Biri Bucky rolüyle Sebastian Stan diğeri is Falcon rolüyle Anthony Mackie.

 Bildiğiniz üzere daha önce çizgi romanlarda ikisi de kalkanı devralmıştı.  Peki ya sinematik evren? Orada kalkanı kim devralacak?Bu konuyla ilgili panelde Sebastian Stan, eğer seçimi kendisi yapsaydı kendisini yeni Kaptan Amerika seçeceğini söyledi.

 Başka bir paneldeyse aynı konuyla ilgili Anthony Mackie “Yeni bir Kaptan’a ihtiyacımız olduğunu sanmıyorum. Eğer Sebastian bu rolü üstlenirse, eminim iyi bir Kaptan olur, ama o zaman Bucky’siz kalırız. Eğer ben rolü üstlenirsem, iyi bir Kaptan olabilirim, ama o zaman da Falcon’suz kalırım'' dedi.

 Chris Evans, geçtiğimiz haftalarda “Marvel beni isterse bana sahip.” açıklamasını yaparak daha önce yaptığı açıklamayı bir nevi geçersiz kıldı. Ancak hala kalkanı kimin devralacağı konuşuluyor. Belki de Kaptan Amerika başka birisi olabilir  ama yine de bu evrenin Steve Rogers’a ihtiyacı olacağı kesin.

 
 Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Marvel ne yapmalı? Chris Evans kalkanı devretmeli mi? Devretmeliyse kalkanı kim devralmalı? 


Thor Rangarok Yönetmenini Buldu
  Üçüncü ve belki de son Thor filmi olan Thor:Rangarok sonunda yönetmenini buldu. Senarist ve yönetmen Taika Waititi projenin başına getirildi. Waititi, 2014 yılında çıkan What We Do in the Shadows filmiyle ve Flight of the Conchords yönettiği bölümleriyle tanınıyor. Ayrıca kendisi daha önce bir çok Marvel film yönetmeninin yaptığı gibi komedi filmlerinde de görev yaptı.
 Sizce Taika Waititi Thor:Rangarok filmi için doğru karar mı? Bu film için yeterli bir yönetmen mi? Şahsen ben bu kadar önemli bir film için daha tecrübeli bir yönetmen beklerdim. Sizin düşünceleriniz neler?

 Watchmen Dizisi Söylentisi

 Çizgi roman dünyasında en iyi yazar dendiği zaman, akla gelen isimlerden biri mutlaka Alan Moore olur. Alan Moore, çizgi roman dünyasında kültleşmiş eserler bırakmıştır. Bunlardan en meşhurları Watchmen ve Killing Joke…
 Zack Snyder’ın yönettiği 2009 yılında çıkan Watchmen filmi, çizgi roman dünyasında olduğu kadar beyaz perdede de epey ilgi toplamıştı, öyle ki geçtiğimiz günlerde çıkan söylentiye göre HBO kanalında yine Zack Snyder’ın yöneteceği bir Watchmen dizisi çıkacağı söyleniyor.

 Ama bunlar kesin değil ve maalesef resmi açıklama gelene kadar da kesin olmamaya devam edecek …

Flash da Yönetmenini Buldu

 DC’nin en önemli karakterlerinden Flash’ın ilk filmi 3 Mart 2017’de çıkacak. Filmin çıkmasına daha bir buçuk yıl var. Şu zamana dek  henüz başrol dışında bir şey belli değildi. Ta ki bugün yönetmeni belli olana kadar. Abraham Lincoln: The Vampire Hunter ve Pride&Prejudice&Zombies filmlerinin yazarı Seth Grahame-Smith'in  çıkacak olan Flash filminin yazarlığını ve yönetmenliğini yapacağı an itibariyle duyuruldu. 

 Kendisi yazarlık konusunda tecrübeli olsa da bu onun yönettiği ilk film olacak. Bakalım bu filmin altından kalkabilecek mi?

Damage Control Dizisi Geliyor

  Eğer Marvel’in takipçisiyseniz dizi, film, animasyon ve hatta oyunlarda adını duyduğunuz bir ekip vardır; Damage Control. S.H.I.E.L.D.’in bir nevi alt ekibi olan bu ekip, bir çok yerde espri malzemesi olarak kullanılmıştı ve görünüşe göre kendi üstünden yapılan esprilerle bizi güldürmeye devam edecek gibi. Çünkü Hasar Kontrol takımımız komedi dizisi oluyor.  ABC kanalında yayınlanacak dizinin bir bölümü yarım saat olması planlanıyor.

 Dizinin temel konusu ekibin, Marvel evreninde olan devasa kavgalarla nasıl başa çıkıp ortalığı nasıl temizlediğini konu alacak. Dizinin pilot bölümünü Colbert Report ve Daily Show’un yapımcı kadrosunda görev alan Ben Karlin yazacak. David Miner ve Jeph Loeb de Karlin’in yanı sıra dizinin yapımcı kadrosunda yer alacak.

 Çizgi roman uyarlamaları, dizi ve filmlerin yanı sıra bir de komedi dizilerini ele geçirmeye başlamış gibi. DC’nin Powerless’ı ile birlikte Marvel'in Damage Control'u bu sene ilginç bir konsept işleyecekler. Bakalım bu konsepti tutturmaya başaracaklar mı?

New Mutants 

 The Fault In Our Stars filminin yönetmeni Josh Boone bir süredir Fox'la birlikte New Mutants filmi üzerinde çalışıyordu ve bugün twitterdan projenin resmen hayata geçirilmeye başlandığını duyurdu. Knate Gwaltney ile birlikte yazacağı filmin prodüktörlüğünü Simon Kinberg üstlenecek.
Black Panther Senaristini Bulmuş Olabilir

 Captain America: Civil War filminde rol alacak ve MCU’ya dahil olacak Black Panther’in bildiğiniz üzere 2018’de çıkacak bir filmi var. Filmle ilgili bazı şeyler belirli aslında. Başrolünü Chadwick Boseman’ın oynayacağı filmi Kevin Fiege yönetecek. Belirli olmayan unsurlardan biri filmi kimin yazacağıydı ki o da belli olmuş olabilir. Inhuman filminin senaristliğine getirilen Joe Robert Cole’un aynı zamanda Black Panther’i yazması konuşuluyor.  Kendisini hem yazıp hem de yönettiği Amber Lake filminden hatırlayabilirsiniz. Ancak bunlar sadece ihtimaller ve Black Panther filmini kimin yazacağı kesin değil ama Civil War yaklaşmaya devam ederken, karakter için olan heyecan had safhada.

Kal-El'e Yeni Kimlik

  Clark Kent, Superman ismiyle yıllarca bütünleşmiştir. Zaten Superman karakteri çizgi roman takip eden ya da etmeyen herkes için ikonikleşmiş bir karakterdir ve onun kimliği Clark Kent de en az Superman ismi kadar ikoniktir. Ve Superman’in yıllarca taşıdığı o ikonik isim an itibariyle Kal-El’in gerçek kimliği değil.

 Action Comics dergisinde gelişen olaylardan sonra Superman’in kimliğinin Clark Kent olduğu ortaya çıkmıştı. Gizli kimliği deşifre olunca Kal-El, Clark Kent kimliğini bırakıp kendine yeni bir kimlik aldı. Ve artık Kal-El’in kimliği Archie Clayton. Ve kendisinin yıllardır yaptığı gazetecilik mesleğinin yerine, yeni mesleği de tır şoförlüğü. Büyük ihtimalle geçici bir şey olsa da, açıkcası Clark Kent’e o kadar alıştık ki Archie’i benimseyebileceğimizi sanmıyorum.  Bakalım bu işin sonu nereye uzanacak?

Marvel'den 6 Yeni Seri Duyurusu


 
All-New All-Different ile birlikte reboot yapacak marvel bu yeni evrenden daha önce epey seri duyurmuştu şimdi de bu duyurulan serilere beş tane daha eklendi.

Silver Surfer
Başına Dan Slott ve Mike Allred geçeceği seri 2016 başlarında başlaması planlanıyor. Henüz  başka bir detay verilmedi.

X-Men ‘92
Secret Wars Tie-inlerinden olan X-Men ’91 mini serisinin devamı olacak bu seride Profesör Xavier’ın okulu yeniden açılmış olacak ve bir yerde Cassandra Nova’nın öğrencileri de bulunacak. Serini 2016 sonbaharında başlaması düşünülürken, kadrosunda Chris Sims, Chad Bowers, Alti Firmansyah, David Nakamaya gibi isimler bulunacak.

Mockingbird
Bobbi Morse’un 2016 içinde kendi serisine kavuşacağı duyuruldu ama yazarlığını Chelsea Cain’in üstleneceği serinin çizeri ve nasıl yol izleyeceği hakkında hiçbir şey belli değil öyle ki daha ne zaman yayınlanacağı bile belli değil.

Moon Knight
Spector’un ıstırap ve trajik hikayesi 2016 içinde yeni bir seriyle başlayacak. Serinin yazarı Jeff Lemire seri hakkında  “Onun kimliğini ve zihinsel hastalıklarını keşfetme zamanı. Bu bir başlangıç noktası olacak ama bu başlangıç noktası tüm hikayeyi etkileyecek. Karakterin geçmişindeki her yöne dokunacağız ve yeni yönler açacağız, okuyucuya bugüne dek görmedikleri bir Moon Knight göstereceğiz.” Dedi.

Infinity Entity
Jim Starlin ve Alan Davis’in başına geçtiği seri, Adam Warlock odaklı olacak, 2016 Nisanında çıkacak ve Thanos:Infinity Finale hikayesiyle bağlantılı olacak. Starlin seri hakkında “Hikaye zaman, uzay ve tanrısal güçler hakkında olacak. İlk sayıda Adam Warlock, Avengers ile karşılaşacak ama karşılaşma pek beklediğiniz gibi gerçekleşmeyecek” dedi.

Black Widow
2016 başlarında başlayacak serinin yazar çizer kadrosunda Einser ödüllü Daredevil serisinden tanıdığımız Mark Waid ve Chris Samnee var. 

Harvey Ödülleri Sahiplerini Buldu

Harvey Kurtzman’ın anısına 22 senedir dağıtılan Harvey Ödülleri geçtiğimiz günlerde sahiplerini buldu.  Bu sene Saga eve 3 ödülle dönerken En iyi yazar ödülünü de Daredevil serisiyle Mark Waid kucakladı. Gelin aday listelerine ve kazananlara hep birlikte bakalım.

En İyi Yazar
Jason Aaron, Southern Bastards, Image Comics
Jen Van Meter, The Death-Defying Doctor Mirage, Valiant Entertainment
Brian K. Vaughan, Saga, Image Comics
Mark Waid, Daredevil, Marvel Comics (Kazanan)
G. Willow Wilson, Ms. Marvel, Marvel Comics

En İyi Çizer
Clayton Crain, Rai, Valiant Entertainment
Roberto de la Torre, The Death-Defying Doctor Mirage, Valiant Entertainment
Chris Samnee, Daredevil, Marvel Comics
Fiona Staples, Saga, Image Comics (Kazanan)
Jillian Tamaki, This One Summer, First Second Books

En İyi Kaligraf
Aubrey Aiese, Lumberjanes, BOOM! Box, BOOM! Studios
Deron Bennett, Hacktivist, Archaia Black Label, BOOM! Studios
Ed Dukeshire, The Woods, BOOM! Studios
Jack Morelli, Afterline With Archie, Archie Comic Publications (Kazanan)
Josh Reed, Damsels In Excess, Aspen

En İyi Çinici
Roger Langridge, Jim Henson's The Musical Monsters Of Turkey Hollow, Archaia/BOOM! Studios
Danny Miki, Batman, DC Comics (Kazanan)
Mark Pennington, Armor Hunters: Bloodshot, Valiant Entertainment
Joe Rivera, The Valiant, Valiant Entertainment
Wade Von Grawbadger, All New X-Men, Marvel Comics

En İyi Renklendiren
Elizabeth Breitweiser, Velvet, Image Comics
Jordie Bellaire, Moon Knight, Marvel Comics
Laura Martin, Armor Hunters, Valiant Entertainment
Dave Stewart, Hellboy In Hell, Dark Horse Comics (Kazanan)
Matthew Wilson, The Wicked + The Divine, Image Comics

En İyi Kapak Çizeri
Mike Del Mundo, Elektra, Marvel Comics
Francesco Francavilla, Afterlife With Archie, Archie Comic Publications
Jenny Frison, Revival, Image Comics
Chris Samnee, Daredevil, Marvel Comics
Fiona Staples, Saga, Image Comics (Kazanan)

En Gelecek Vadeden İsim
Steve Bryant, Athena Voltaire Compendium, Dark Horse Comics
Daniel Warren Johnson, Ghost Fleet, Dark Horse Comics
Chad Lambert, Kill Me from Dark Horse Presents, Dark Horse Comics (Kazanan)
Babs Tarr, Batgirl, DC Comics
Jen Van Meter, The Death-Defying Doctor Mirage, Valiant Entertainment

En İyi Yeni Seri
Bitch Planet, Image Comics
Lumberjanes, BOOM! Box (BOOM! Studios)
Ms. Marvel, Marvel Comics
Southern Bastards, Image Comics
The Wicked + The Divine, Image Comics
En İyi Devam Eden ya da Limitli Seri
Afterline With Archie, Archie Comic Publications
Daredevil, Marvel Comics
Saga, Image Comics (Kazanan)
Southern Bastards, Image Comics
The Valiant, Valiant Entertainment

En İyi Antoloji
Dark Horse Presents, Dark Horse Comics (Kazanan)
In The Dark: A Horror Anthology, IDW
Little Nemo: Dream Another Dream, Locust Moon Press
Masterful Marks: Cartoonist Who Changed The World, Simon & Schuster
Wild Ocean, Fulcrum Publishing

Daha Önce Yayınlanan En İyi Grafik Albüm
Hit: 1955, BOOM! Studios
Mouse Guard: Baldwin The Brave And Other Tales, Archaia/BOOM! Studios (Kazanan)
Rai Volume One: Welcome To New Japan, Valiant Entertainment
Six-Gun Gorilla, BOOM! Studios
The Love Bunglers, Fantagraphics

En İyi Orjinak Grafik Albüm
Athena Voltaire Compendium, Dark Horse Comics
Jim Henson's The Musical Monsters Of Turkey Hollow, Archaia/BOOM! Studios (Kazanan)
Seconds, Ballantine Books
The Wrenchies, First Second Books
This One Summer, First Second Books

En İyi Tek Sayılık Hikaye
Armor Hunters #1, Valiant Entertainment
"Breaking Out", Dark Horse Presents #35, Dark Horse Comics (Kazanan)
Jim Henson's The Storyteller: Witches #4, Archaia/BOOM! Studios
Multiversity: Pax Americana, DC Comics
Rai #1, Valiant Entertainment

En İyi Yerli Yeniden Basım Projesi
Harvey Kurtzman's Jungle Book: Essential Kurtzman VOL. 1, Kitchen Sink Books/Dark Horse Books
Steranko Nick Fury Agent Of S.H.I.E.L.D. Artist's Edition, IDW (Kazanan)
The Complete Quantum And Woody Classic Omnibus, Valiant Entertainment
Valiant Masters: H.A.R.D. Corps Volume One: Search & Destroy, Valiant Entertainment
Walt Disney Donald Duck And Uncle Scrooge: The Son Of The Sun (Don Rosa Library) Volume One, Fantagraphics

En İyi Amerikan Basımı Yabancı Materyal
Beautiful Darkness, Drawn & Quarterly
Blacksad: Amarillo, Dark Horse (Kazanan)
Corto Maltese: Under The Sign Of Capricorn, EuroComics/IDW
The Collector, Archaia/BOOM! Studios
The Killler Omnibus Vol. 2, Archaia/BOOM! Studios

En İyi Dijital Seri
Albert The Alient, Trevor Mueller and Gabriel Bautista
Battlepug, Mike Norton
Girls With Slingshots, Danielle Corsetto
Space Mullet, Daniel Warren Johnson
The Private Eye, Brian K. Vaughan, Marcos Martin, and Muntsa Vicente (Kazanan)

Çizgi Romanda Mizah Özel Ödülü
James Asmus, Quantum And Woody, Valiant Entertainment
James Asmus & Fred Van Lente, The Delinquents, Valiant Entertainment
Ryan Browne, God Hates Astronauts, Image Comics
Fred Van Lente, Archer And Armstrong, Valiant Entertainment
Chip Zdarsky, Sex Criminals, Image Comics

En İyi Biyografik, Tarihi ya da Araştırmasal Yayın
Back Issues, Comic Pop
Comic Book Creator, TwoMorrows Publications
Heroes Of The Comics: Portraits Of The Legends Of Comic Books, Drew Friedman, Fantagraphics
Masterful Marks: Cartoonists Who Changed The World, Monte Beauchamp, Simon & Schuster
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Ultimate Visual History, Andrew Farago, Insight Editions (Kazanan)

 Gençler İçin En İyi Orijinal Grafik Yayını
Jim Henson's The Musical Monsters Of Turkey Hollow, Archaia/BOOM! Studios
Lumberjanes, BOOM! Box (BOOM! Studios) (Kazanan)
Sisters, Scholastic-Graphix
Spongebob Comics, United Plankton Pictures
This One Summer, First Second Books

Yayında Mükemmelliyet İçin Özel Ödül

Armor Hunters, Josh Johns and Warren Simons, Valiant Entertainment
Harvey Kurtzman's Jungle Book: Essential Kurtzman Volume One, John Lind and Philip R. Simon, Kitchen Sink Books/Dark Horse Books
Little Nemo: Dream Another Dream, Andrew Carl, Josh O'Neill, and Chris Stevens, Locust Moon Press (Kazanan)
Jim Henson's The Musical Monsters Of Turkey Hollow, Scott Newman, Archaia/BOOM! Studios
The Valiant, Kyle Andrukiewicz and Warren Simons, Valiant Entertainment