BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

INFINTY WAR GELİRKEN BÖLÜM 1 – A.K.A. ADAM WARLOCK ZATEN GELDİ

Marvel Sinema Evreninin bir güzelliği vardır, önce bir hikaye anlatılırken arkada daha büyük bir hikaye anlatılır. Mesela Infinty Stone hikayesinin başladığını Thor filminde 1 kare için görülen Gaunlet ile öğrendik. Bizde Infinty War yaklaşırken olayın baş aktörlerinden Adam Warlock’un Marvel Sinema Evrenindeki durumuna bakalım diyoruz.
Öncelikle Adam Warlock Kimdir  


Kendisi resimde gördüğünüz yakışıklı olur.

Warlock Beehive denilen varlık tarafından, insanlığın evrimini sürdürebilmek adına mükemmel insanoğlunu ortaya koymak amacıyla yaratılmıştır. Ancak doğumundan sonra kendi kişiliğini oluşturan bu varlık efendisinin, yaratıcısının kendisini kötü amaçlar için kullanacağını anlar. Gücünü toplar, yaratıldığı mekana ve yaratıcısına kalıcı hasarlar vererek oradan kaçar.

Her ne kadar eşsiz bir organizma olsa da hiçbir yaşam tecrübesi yoktur. İlk olarak Thor ile karşılaşır. Lady Sif’i kaçırarak onunla birlikte olmaya kaklar. Ancak Thor tarafından ölesiye dövülünce geri çekilir ve iyileşmek adına kendisini bir kozaya kapatır.

Yeniden Doğum

Yeniden doğumunun ardından Yüksek Evrimci tarafından Warlock olarak adlandırılır. Yüksek Evrimci yeniden doğmuş bu üstün yaratığa yol gösterici rolü üstlenir. Yüksek Evrimci ona bir amaç ile birlikte ruh taşını vermiştir. Warlock daha sonra Evrimci’nin ters gitmiş bir deneyi olan ‘’Karşıt Dünya’’ya seyahat eder. Karşıt Dünya aslında Ütopik bir toplum oluşturmak amacıyla yaratılmıştı ancak Man-Beast’in oraya varması sonucu işler ters gitti. Warlock orada sürekli Man Beast ve New Man olarak bilinen düşmanlarla çarpışır. Yeri gelir halk kahramanı, yeri gelir halk düşmanı olur. Son olarak Karşıt Dünya’nın Victor Von Doom’unun da yardımı ile Man Beast’i altettikten ve amacına ulaştıktan sonra başka dünyaların ve yıldızların da kendisinin yardımına ihtiyaçlarının olduğunu söyleyerek oradan ayrılır.

Magus

Warlock daha sonrasında kendisinin inanılmaz güçlü ancak delirmiş olan gelecek versiyonu Magus ile karşılaşır.Evrensel Gerçekler Kilisesi’nin başı olan Magus’un tüm evren içerisinde milyonlarca müridi vardır. Warlock onunla savaşsa da kendi gelecek halini yenemez. Troll Pip, Gamora ve Thanos’un yardımını alarak Magus’u alteder ve onu zamanın varoluş çizgisinden silerler. Thanos bu esnada hain bir hamleyle Warlock’u da iki sene geleceğe gönderir. Gelecekteki Warlock tam o anda ölerek Magus’a dönüşmek üzeredir. Warlock ölmek üzere olan bu gelecek halini Ruh Taşının içine hapseder ve şeytani ikizinin oluşumunu engeller.

Ruh Taşı (Soul Gem)

Gelecek versiyonunun ölmesinin ardından Warlock Star Thief adındaki adamla tanışır. Kendisi kozmik farkındalığa erişmiş bir varlıktır. Star Thief Warlock’a şeytani planını anlatır. Planı, dünyanın etrafındaki yıldızları çalarak gezegenin nihai sonunu getirmektir. Warlock hızlıca dünyaya dönmeye çalışırken başka bir zamana, milyonlarca ışık yılı ötedeki bir dünyaya gelir. Warlock yeni bir yuva bulduğunu düşündüğü bu yerde Ancient Traveler adında bir yabancı ile tanışır. Traveler Warlock’un ruhuna bakarak ona geleceğini okur. Ona ölmeden önce birçok dostunun ölümüne şahit olacağını söyler. Özellikle de Yüksek Evrimci’nin ölümüne bizzat kendisinin sebep olacağını öğrenen Warlock Ruh Taşı’nda aradığı cevapları bulabileceğini düşünür. Taş ona, kendisinin yalnızca 6 büyük taştan biri olduğunu söyler. Taş bu esnada Warlock’u esir olarak tutmaya çalışır ancak Warlock kendi intiharını öne sürerek taşı tehdit eder ve ona galip gelir.

Warlock tekrar yıldızlarda seyehat etmeye başlar ve Samanyolu Galaksisi’ne tekrar nihayet geri döner. Dünya’nın yörüngesinde sürüklenmekte olan bir roket olayına karışır. Ruh taşını kullanarak olayı halleder ve ayın karanlık yüzeyine iniş yapar. Burada Örümcek Adam ile tanışır. Tanışma esnasında ikili Stanger’ın saldırısına uğrar. Stranger Warlock’un Ruh Taşı’nı almak istemektedir. Örümcek Adam sayesinde Stanger’ı alteder. Ay’ın yüzeyinden ayrılırken Warlock burada gümüş bir yumurta bırakır. Bu yumurta ancak zamanı geldiğinde açılacaktır.

Thanos bu esnada galaksiyi yok etmeyi planlamaktadır. Bunu öğrendiğinde karşı çıkan Gamora’yı kötü şekilde yaralar. Onu ölmek üzereyken bulan Warlock ruhunu Tuh Taşı’na çeker. Daha sonra hemen dünyaya gelerek deli titana karşı savaşması için kendisi ile ittifak yapacak kahramanlar arar. Avengers malikanesinde aradığı yardımı bulan Warlock herkesi Thanos’un uydusu olan Sanctuart II’ye götürür. Ancak çok geçtir Thanos çoktan şeytani planlarının tohumlarını ekmiştir. Warlock burada eski dostu Pip’i de bulur. Thanos Pip’i ele geçirmiş, ona planını anlatmış ve sonra da ölüme terk etmiştir. Warlock ölmeden önce Pip’İn ruhunu da taşın yardımı ile kurtarmayı başarır. Ruhunu içine çektiğinde de Thanos’un Pip’e anlatmış olduğu şeytani planları da öğrenir. Warlock ve Captain Marvel Thanos’a birlikte saldırarak makinesini yok ederler. Ancak Warlock Thanos’un eline düşer. Thanos Ruh Taşı sayesinde en azından güneşi yok edebileceğini düşünür. Thing ve Örümcek Adam’ın saldırıları esnasında Ruh Taşı yere düşer ve parçalanır. Adam Warlock bir anda saf enerji formuna dönüşür. Thanos’a vahşice saldırmasının ardından Titan granit ile kaplanarak bir daha hareket edememek üzere hapsolur. Warlock’un ruhu da tekrar toplanan taşa girerek ruhlar dünyasında yaşamını sürdürmeye başlar.

Sonsuzluk eldiveni

Warlock yıllarca ruh dünyasında Pip ve Gamora ile birlikte mutluca yaşam sürer. Ta ki Thanos geri dönüp canlı yaşamını tekrar tehdit edene dek. Silver Surfer ve Drax ile çarpışan Thanos’un amaçlarını sezen Warlock; Gamora ve Pip ile birlikte ruhlarını maddi dünyaya taşır. Üç ölü insanın bedenine giren ruhlar, eski formlarını alarak çok daha güçlü hale gelir. Warlock dünyanın kahramanlarını tekrar toparlayarak Thanos’a saldırmaya ikna eder. Lakin bu bir aldatmacadır. Warlock’un asıl planı, tüm kahramanlar Thanos’a saldırarak onu oyalarken Silver Surfer’ın Sonsuzluk Eldivenini çalmasıdır. Ancak sörfçü başarısız olur. Thanos Kainatın en kozmik varlıklarını bile yense de Nebula’ya karşı çaresiz kalır. Thanos Warlock’dan Nebula’yı altetmesini ister. Warlock eldiveni alarak tanrısal güçlere kavuşur. Amacına eriştikten sonra Living Turbunal olaya dahil olur ve Warlock’a bu mertebeden vazgeçmesini söyler. Eldivenin taşları Warlock, Gamora, Pip, Drax, Moondragon ve Thanos arasında paylaşılır.

Evet Göründüğü gibi Adam Warlock Infınty Savaşının baş aktörü konumunda, peki biz onu ne ara gördük.
Aslında 2 kez ortaya çıktı. İlki Thor Karanlık Dünya filminin sonunda Kolleksiyonun kolleksiyonunda bir parça olarak göründü. Yukarıda yazdığımız gibi kendisi bir dönem kozadaydı, yani bu koza dönemi gösterilmiş.

Daha sonra kendisini Galaksinin Koruyucularında en son sahnede yani Howard the Duck’ın arkasında da gördük (daha doğrusu şahin gözlü takipçiler görmüş ancak zorlayınca fark ediliyor). Ama bu sefer bir fark vardı. Kozanın parçalanmış olduğunu görüyoruz.


Yani artık adam warlock dışarda dolanıyor ve sıradaki Galaksinin Koruyucuları filminde görecekmişiz gibi duruyor. Bunun kanıtıda Marvel Sinema Evreninin filmleri işleyiş tarzı. Yani Demir Adam 1 de 10 yüzüğü gösterip Demir Adam 2 de arkada bir posterde Fin Fang Foom'u gösterip Mandarin'in gelişini haber verişine benzer bir durum var ortada.

İleri ki filmlere baktığımızda ise Adam Warlock’un daha çok görüleceğini tahmin edebiliriz. Önce karşımızda bir Gardian of the Galaxy 2 filmi var, burada Soul Stone’u ve Adam Warlock’u göreceğimiz kesin gibi.
Infınty War Part 1 de zaten olacaktır, sonuçta olayları kendi başlatıyor.

Captain Marvel da Infinty war döneminde geçiyor, yani olaylar yine Thanos ve Adam Warlock üzerinde olabilir.

Ve son olarak Infinty War part 2 de nihai final yapılıyor. Yani Adam Warlock’un gözükeceği birçok film bizleri bekliyor.

Hoş geldin Adam Warlock diyicez ama sen sessiz sessiz gelmişsin zaten.

TççT: Glint&TopFury