BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

Age of Ultron Öncesi: Vision geliyor mu, yoksa çoktan geldi mi?!


Ve Glint, komplo teorileriyle geri döner!


Daha önce AOU (Age of Ultron’u kısaltması) incelemesi yapacağız dedik ama geciktikçe gecikti. Hemen gecikme sebebini göstereyim.


Evet sebebi tamamen yukarıda gördüğünüz sahneydi. Daha önce MARK 42’nin incelemesi yazımızda IronMan 3’ün sonundaki kırmızı sahnelerden bahsetmiştik. Bu sahnelerin AOU filmi hakkında ipuçları verdiğini söylemiştik.

IronMan 2'den alınan bu kırmızı sahne neydi?


Bu sahnede Tony Stark babasının (Howard Stark’ın) "Kaptan Amerika - İlk Yenilmez" filminde gördüğümüz fuarının maketini götürüyordu.  Bu maket vasıtası ile yeni bir element buluyordu; daha doğrusu elementi Howard Stark bulmuştu da Tony onun bıraktığı izleri takip etmişti. Yayınlanma sırasına baktığımızda ise Iron Man 2 den sonra Kaptan Amerika - İlk Yenilmez filmi geliyordu ve o film de bu fuarı göstermişti. Peki o fuarda ne vardı?


Resimde gördüğümüz adam, yani Sentetik Adam vardı.

Yaratıcısı olarak da üstünde Doktor Phineas Horton yazıyordu. Kendisi kim derseniz, orijinal Human  Torch’un yaratıcısı olur. Yani Meşhur Fantastik Dörtlü değil; ondan çok öncesinde var olan Human Torch ve kendisi bir android!

Geçenlerde ise intenette biraz dolaşırken TopFury ilginç bir yorum ile karşılaşmış. Birileri, Sentetik Adamın Jarvis’i oynayan Paul Bettany’e nekadar benzediğini yazmıştı.


Ortada bir Android var (Sentetik Adam), aynı şekilde Jarvis’in orijinini de görüyoruz, aynı şekilde Jarvis’i seslendiren Paul Bettany'in de Vision rolünde olacağını biliyoruz.

Yani Marvel Demir Adam 2 filminde bizlere Vision’ın geleceğini göstermiş gibi.


Tüm bu olayların temeli 1945’lere dayanıyor ve Marvel da AOU öncesinde bu dönemde geçen bir dizisi olduğunu duyurdu. Tabi AOU öncesinde Jarvis’in olduğu bir dizi de gelince Ajan Carter dizisini beklemek farz oldu.

Ajan Carter dizisinde ne gördük?


Howard Stark elindeki bütün icatları çaldırmıştı ve vatana ihanet ile suçlanıyordu. Ajan Carter da Jarvis ile beraber Howard Stark’ı temize çıkartmaya çalışıyordu. Ayrıca Leviathan ise ortalarda dolanıyordu.

Hatırlarsanız Agents of Shiled öncesinde de gizli bir düşmandan bahsedilmişti ve bu düşmanın Kış Askeri filminde Hydra olduğunu öğrendik. Bu nedenle de Ajan Carter dizisininde AOU için daha çok bilgi verileceğini tahmin etmek pek zor değil. Çünkü Ajan Carter AOU'da da küçük bir rol alacak.

Belli olmaz, bakarsınız Ajan Carter dizisinde Jarvis’in başına bir iş gelir ve Howard onu Yapay Zeka’ya çevirir ve Stark ailesine olan sadakatini göstermek için Howard Stark ve Phineas Horton’un hazırladığı Vision bedenine girer.


Yada “Artık özgürüm. Beni tutan iplerden kurtuldum!” diyen Jarvis'dir, hiç belli olmaz. (Burada onu söyleyen Ultron diye mesaja sarılanlara; evet Ultron diyorum).

Kim ne derse desin; Marvel sinema evrenine çok iyi hazırlanmış ve eski filmlerin izlenilir olması için birçok sürpriz hazırlamış.


-Glint-