BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

Marvel Sen Hayırdır?!?Marvel 75. yılını kutlarken temcit pilavını da önümüze sürmekten çekinmiyor.
Marvel her zamanki gibi dur durak bilmiyor. Sürekli daha fazla seri ve daha fazla event duyuruyor. Ancak son günlerde duyurulan bazı seriler kulağa biraz tanıdık geldi sanki, fark ettiniz mi? Etmediyseniz 2015 için duyurulan o serilere bir bakalım.

Önce;

SECRET WARS


Şimdiye kadar Marvel evrenini etkileyen en büyük olayın bu olacağını iddia eden yönetim olayın ne denli büyük olacağı konusunda pek sır vermiyor. Ama resimdeki birden fazla Captain America ilginç bir detay ve ipucu veriyor. Peki bu isim nereden tanıdık geliyor?Zaten seri ''Marvel'ın en büyük macerası geri dönüyor!'' sloganı ile duyuruldu. 

CIVIL WAR

Captain America 3 ile birlikte bir iç savaş dedikodusu da ortamlara düşmüşken serinin geri dönüşü pek şaşırtmadı zaten. Ancak yine mi Süper-İnsan Kayıt Yasası? O devri atlatmadık mı? Hükümet hala mı kahramanların peşinde? Seri pek bir sır haline geldi. Peki öncesi ile bağı olacak mı?


Spidey'nin kostümüne bakarsak, muhtemelen... Ancak bir yukarıdaki resimde Iron Man zırhının eski versiyonlardan biri olduğunu görünce seri sanki bir anılar deryasına dönecek gibi bir izlenime kapıldım.

INFINITY GAUNTLET


Infinity serisinin hikayesini devam ettireceği söylenen seri aslında daha çok sinematik evren takipçilerine yönelik olacakmış. Halihazırda kozmik evrene giriş yapmış olan beyaz perde tahmin edilebileceği gibi daha da büyüyecek. Yeni okuyuculara Nova, Infinity Gems, Thanos ve nice öğeleri tanıtmakla yükümlü seri selefinin izini sürdürebilecek mi?


ARMOR WARS


Yemin ediyorum, ben bile bir Iron Man hayranı olarak Armor War okumaktan sıkıldım.

  

 

Anlıyorum, Tony'nin zırhlarını birbirine kırdırmak size karlı geliyor ama... Ayıptır.

OLD MAN LOGAN


Bir dakika şimdi... Red Skull geçen seride ölmemiş miydi? Clint mi o? Haydaaa... Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu peki? 


Aslı güzel seriydi. Keşke anısını saygıyla hiç girilmeseymiş...

PLANET HULK


Burası bildiğin Hulk gezegeni olmuş durumda. Sadece Hulk'ların yaşadığı bir dünya. Peki yukarıdaki Captain Thor ne ayak? Yazının sonunda buna da değineceğim. Peki öncesiyle bir alaka olacak mı?


Cevabımız hep aynı; kim bilir?

Ve son...

AGE OF ULTRON vs MARVEL ZOMBIES


Ultron botları ile ete susamış Marvel Zombileri. Delikanlı Silver Surfer'ı bile kıtır kıtır yediklerini hatırlayacak olursak, o robotların hiçbir şansı yok efenim!

Şimdiii... Yukarıdaki resimlerde dikkatinizi çektiği gibi aynı karakterlerden birden fazlası mevcut. Peki bu ne anlama geliyor? Son seriden de tahmin edebileceğiniz gibi, bunların her birinin birer paralel evren hikayesi olacağı söyleniyor. Açıkçası şu an en mantıklı senaryo da bu gibi görünüyor. Yoksa Civil War'ın aynı döneminin işlenişi, İhtiyar Logan'ın geri dönüşü, bir tomar Hulk'ın kapışması başka nasıl açıklanabilir ki?

Büyük bomba ise şu ki; bu serilerin her birinin başlı başına birer olay olacağı, ancak buna rağmen bile hepsinin Secret Wars'a çıkacağı söyleniyor. Peki her biri yekten büyük baş olan bu serilerin, Secret Wars'a birer Tie-In (ara sayı mı desek, ne desek?) olması mümkün olabilir mi? Gerçekten Secret Wars bu kadar da büyük olabilir mi? 


Sizce Marvel geçmişteki serilerinden güç alarak büyük bir bomba mı patlatacak yoksa temcit pilavını önümüze tekrar tekrar sürerek sadece cüzdanına mı bakacak? Şimdilik kesin olan bir şey varsa, o da 2015'in çok güzel seri yapacağıdır.