BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

Marvel, n'apıyorsun kuzum..?


Bildiğiniz ve bilmediğiniz haberlerle, iptal edilen serilerle, devam edecek ve etmeyecek olan maceralarla ve en önemlisi komplo teorileri ile dolu bu yazının ilginizi çekeceği garanti!
Neredeyse hepimizin bildiği gibi Marvel Comics'in film hakları biraz parçalı bulutlu. Ana karakterlerin çoğu elinde olsa da geçmişte yaptığı bazı hatalar sonucu Fantastic Four, X-Men, Spider-Man gibi büyüklerin hakları başkalarının elinde olduğundan bugün kafasını taş duvarlara vuruyor(dur kesin). Bu durum artık kanlarına dokunuyor olsa gerek ki bazı ciddi, radikal ve eğreti kararlar almış gibi görünüyor. İşte bunlardan bazıları:

FANTASTİK, BOMBASTİK!Marvel'ın en eski yadigarlarından olsa da bugün Fantastik ailesinin film hakları Fox'un elinde. İki göreceli denemenin ardından bir Reboot ile yola devam eden film serisinde çok ilginç şeyler oluyor. (Zenci Johnny...) Bu durum artık Marvel'ın canını sıkmış olacak ki FF yayın hayatında artık tünelin sonunu gördü. Hem de karanlık gördü. Görünen o ki 2015 yılında Fantastik Four serisi sonlanacakmış. Daha kötüsü, yeni Fantastic Four serisinin ne zaman başlayacağı sorulduğunda yetkililer ''Orasını biz bilemeyiz, bekleyip göreceksiniz.'' gibi bir yorum yapmış. (Ben cbr'nin yalancısıyım.) Şimdi bu ne demek?

1- Ya film hakları Fox'un elinde diye yayın haklarını da Fox'a satmaya çalışacaklar.

2- Ya da bu bir misilleme. Nasıl mı? Efendim, filmi izleten bunun çizgi romanı, figürü, beslenme çantası, püsürüğü değil mi? Marvel bunların fişini çekip Fox'a göz dağı verip film haklarını geri almak istiyor da olabilir.

3- Ya da en kötü senaryo: İkisi da olmayacak ve önümüzdeki birkaç yıl Fantastik Dörtlü serisi göremeyeceğiz.

4- En iyi senaryo: Film vizyona girince yeni bir seri başlatacaklar, şimdi de reklam ayağı yapıyorlar.

WOLVERINE ÖLDÜ MÜ, ISSIZ ACUN KALDI MI?X-Men bir başka düşman elinde koz. Wolverine ise başlı başına bir marka olsa da X-Men'in ayrılmaz bir ferdi. Aylar oldu efenim öldürüleceği duyuralı. Duymadıysanız da artık duydunuz. Hiçbir karakter ölü kalmaz elbet, ancak ne şekilde geri döndürüleceği de meçhul... 

KIYMAYIN CYCLOPS'UMA!Marvel'ın son büyük olayı AXIS serisinin teaser'larından birinde çok can alıcı bir cümle geçiyor. Efenim, gavur yukarıda diyor ki: ''Cyclops canavarın teki. Hayatına son verdiğim için bana teşekkür etmelisiniz.'' Şimdi bildiğin spoiler vermiş de olabilirler, oradaki -ing takısı ufak bir kelime oyunu ile bunu söyleyenin geniş zaman kipinde başarısız olacağına delalet de olabilir. Ancak Cyclops ölürse teorimiz güçleniyor. Marvel X-Men markasından da kurtulma peşinde olabilir. Profesör X'in ölümünden sonra X'lerin iki büyük adamı da giderse daha da ortada X (mix), Y (me) kalmaz. Zaten takım üyelerini dağıtmaya başladılar. Bakınız: Beast New Avengers'da. Rouge, Havok, Scarlet Bitch falan hep Uncanny başlığında Avengers oldular. Sunspot falan da Avenger bildiğim kadarıyla. Storm'un kendine ait serisi var artık. All New X-Men bile Ultimate evreninde yaşıyor şu an. Yani Marvel ''X-MEN'' markasından kurtulup bu isim altındaki adamlarını kaybetmemek için de sağa sola dağıtıyor.

Hala mı inanmadınız?Daha da bir şey demiyorum. :)

Geriye kaldı bir Spider-Man. Eğer Spider Verse serisinde çok büyük yamuklar çıkmazsa açıkçası ben Spider-Man'den vazgeçileceğini zannetmiyorum. Her ne kadar Sony şu an ne yapacağını bilemeyecek kadar şizofrene bağlamış olsa da Marvel'ın onları yola getireceği kanısındayım. Hakları geri vermez belki ama ortak iş yapılabilir en azından. O kadar çok dedikodu yayıyorlar ki açıkçası nasıl bir teori üreteceğini bilemiyor insan.

Nerdeyim lan ben? Aslında hangimiz neredeyiz ki?
Zaten bir Warner Bros.'un Injustice teorileri, bir de Sony'nin Spider teorileri... İkisinin de içinden çıkılmaz oldu artık. Önümüz karanlık.

İşin özü Marvel çok büyük atağa kalktı. Benim böyle durumlar için kullanmayı çok sevdiğim bir tabir vardır. Marvel'ın deyişi de bu gibi: ARTIK YA HERRÜ, YA MERRÜ!!!