BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

Batman ''FanCast'' (Okur: Yazar)

(Okur: Yazar)


Bildiğiniz gibi Nolan'ın üçlemesi sona erdi. Sonrası için çok konuşuldu, çok tartışıldı. Artık kafalardaki soru ''Peki şimdi ne olacak?''dı. Bir Reboot (Reser) mu? Yoksa Joseph Gordon-Levitt'in hayat verdiği John Blake, nam-ı diğer Robin ile mi devam edilecek? Sanal alemde onlarca teori gezine dursun, siz takipçilerimizin (ya da sizlerden birinin) Batman'in resetlenmesi durumunda görmek istediği oyuncu kadrosu şu şekildeymiş. (Sahi, neden arada sırada yazılarınızla destek vermiyorsunuz? Gönderin, inceleyelim?)

BATMAN / BRUCE WAYNE: Michael Fassbender


Bruce Wayne rolü için bir oyuncuda olması gereken pek çok özellik var. Boy-Pos, endam, yakışıklı bir yüz, gür bir ses ve tabi ki başarılı bir oyunculuk. Şimdi Michael'a bakın ve bunlardan birini görmediğinizi söyleyin? Zaten kendisinin dana öncesinde de bir çizgiroman uyarlaması tecrübesi var. Magneto rolünde hepimizin beğenisini çoktan kazandı. Demek ki yapabiliyormuş!

ALFRED PENNYWORTH: Jeff Bridges


Jeff'in oyunculuk yeteneğini tartışmak bile gereksiz. Filmlerinden herhangi birini seyrettiğiniz anda ne demek istenildiğini anında anlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Elbette daha önce Alfred'i canlandıran aktörlerden daha dinç ve daha endamlı bir aktör kendisi. Eh, iyi bir Batman Reboot'unda daha ''Bad-Ass'' bir Alfred görmeyi kim istemez ki? İşte o zaman bu rol için en ideal seçim Jeff Bridges'dir. Ayrıca kendisinin Iron Man 1'deki Obadiah Stane performansını da unutmayalım. Tıpkı Michael gibi onun da çizgiroman uyarlaması görmüş geçirmişliği var.

HARVEY DENT: Colin Donnell


Çizgiroman uyarlamaları deneyimli aktörleri yine başka bir çizgiroman uyarlaması olacak olan Batman Reboot'una taşımaktan bahsediyorsak buna Colin Donnell ile devam etmek pek mümkün. Arrow'da kendisini sonuna kadar kanıtlayan Colin ''Gotham'ın Beyaz Atlı Prensi'' rolüne için en uygun yüzlerden. Yüzünün yarısını bilgisayar efektiyle kaplasanız da performansından ödün vereceğini sanmıyoruz.

JIMGORDON: Bryan Cranston


Bryan Cranston = Jim Gordon. Başka tek bir kelimeye bile gerek yok.

OSWALD COBBLEPOT / PENGUIN: Peter Dinklage


Ailemizin Tyrion Lannister'ını sinsi, acımasız, korkutucu bir mafya babası rolünde görmeyi kim istemez ki?! Biraz makyaj ve Peter'ın oyunculuğu ortaya Ledger'ın Joker'i tarzı efsanevi bir Penguen performansı çıkarabilir.

EDWARD NYGMA/ THE RIDDLER: David Tennant''The Doctor'' rolündeki sempatik tavırlarını kafanızdan çıkarın. David'in oyunculuk kabiliyeti hain, düzenbaz, çılgın bir stratejisti canlandırmaya yeter de artar. Hatta ortaya çıkacak olan karakterin yeni bir popüler kültür ikonu olabilme olasılığı da yüksek.

Catwoman(!), Poison Ivy(!), Joker vs, vs... Batman düşmanları bakımından çizgiroman edebiyatının en bereket sahibi karakteri. Elbette sonraki projelerde tüm bu karakterleri görmek isteriz. Ancak benim şahsen bir sonraki meçhul/muhtemel Reboot'da görmek istediğim karakterler bunlar. Bunların dışında, en olası rol planlamasını keyfimce şöyle sıralarım:

JOKER:


CATWOMAN / SELINA KYLE:


RHA'S AL GHUL:

POISON IVY:


Bu aktörler de eminiz ki rollerinin hakkını sonuna kadar vereceklerdir. Warner Biraderlere istek: Sahada bu tip hareketler görmek istiyoruz!


Yazan: Sithgillerden Vader