BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

Mutantlar Aramızda!X genine sahip oldukları için özel yeteneklere sahip olan insanlar ya da benzer şekilde güçlere sahip olan süper kahramanlar… sadece çizgi romanın fantastik dünyasında mı var sanıyordunuz?!

Wim Hof – Iceman


Hollandalı Wim çevresinde de Buz Adam olarak anılıyor. Kendisi soğuğu hissetmiyor. Buz altında yüzebiliyor, karların içinde yatabiliyor. Henüz kendisinin yoktan buz var edebilmek gibi bir gücü görülmüş olmasa da kendisi buzu kahvaltıda yiyor!

Daniel Tammet – Süper Beyin


Daniel her düzeyden matematik işlemini ışık hızında çözebiliyor! 10 bine kadar olan sayıları özel bir algılama kabiliyetiyle algılayan bu mutant dostumuz ilginç bir işlem yeteneğine sahip. Aynı zamanda dil yetenekleri de bulunan Daniel Tammet, çok hızlı bir biçimde ve hiç zorlanmadan lisan öğrenebiliyor. Bir günde bir dil öğrenebildiğinizi düşünün!

Kod adı AJ (Gerçek adı gizleniyor) – Maksimum Kapasite

Nörobiyoloji uzmanı Jim McGaugh altı yıl önce ilginç bir vakayla karşılaştı. 40 yaşında evli bir kadın ‘yaşadığım hiçbir şeyi unutmuyorum’ iddiasıyla uzmana başvurdu. Yapılan araştırmalar sonunda kadının gerçekten hiçbir şeyi unutmadığı ortaya çıktı. Kadının son 25 yılı üzerinde araştırma yürüten doktorlar kadının en ince detayları bile hatırladığını ortaya çıkardılar. AJ kod adı verilen kadın 25 yıl önce bugün havanın nasıl olduğunu bile hatırlıyor.

Miroslaw Magola – Magneto


İşte bu adamımız ciddi manada mutant. Kendisi her tür metalden eşyayı zihin gücü ile hareket ettirebiliyor ve şeklini değiştirebiliyor. Tabi şekil değiştirme dediysek aklınıza büyük şeyler gelmesin. Gösterdiği en yüksek performans bir çelik tencereyi kağıt gibi yassı biçime getirmek olmuş. Abicim, daha ne yapacaksın; tak kaskını çık dışarı!!!

Jittarat Wongsomboon – Süpersonik Ses!


Tayland’da yaşayan 55 yaşındaki Jittarat Wongsomboon, gülünce adeta dağları deviriyor. 110 desibel gücüyle gülebilen bu süpersonik kadın, bugüne kadar birçok gülme yarışmasına katılmış ve ödül kazanmış.

Budist Rahipleri – Yüksek Isı

Uzmanlar son yirmi yıldır Budist rahiplerin özellikleri üzerinde çalışıyor. Özel bir meditasyon tekniği kullanan bu rahipler ‘Turn-mo’ adı verilen bir meditasyon tekniğiyle metabolizma hızlarını yüzde 64 oranında düşürebiliyorlar. Aynı zamanda vücut ısılarını da 17 derece kadar arttırma gücüne sahipler.

Tim Cridland - Acı Hissetmeyen Adam

Tim Cridland isimli bu adam acı hissetmiyor. Kendini kılıçla kesen ve çivi yatağı üzerinde yatabilen bu adam hiçbir şekilde acı hissetmiyor. Doğuştan böyle bir mutasyona sahip olan Cridland’in beyne giden acı reseptörleri yok. Adamımız müstakbel Wolverine!

Zhang Quan - Sonik El Çırpabiliyor

Çinli Zhang Quan sahip olduğu özellikle rekorlar kitabına bile girmeyi başardı. 70 yaşındaki bu adam 107 desibel gücüyle el çırpıyor. Bu seviye de helikopterden çıkan ses gücüne oldukça yakın. Ben burada bir tür Hulk Claps havası da sezmedim değil Michel Lotito – Blob


Cam, metal ve toksik maddeleri bile yiyebiliyor. Michel Lotito isimli adamın midesi normalden iki kat daha kalın. Bu nedenle aklınıza gelebilecek her şeyi yiyebiliyor.

Ken Underwood - Daredevil
Ben Underwood isimli bu adamın gözleri üç yaşındayken alınmış. Kanser teşhisi konan adam gözleri olmadığı halde aynı yunus balıkları gibi kendi kendine geliştirdiği özel bir yetenekle görmeyi başardı. Sese dayalı görme duyusu geliştiren bu adam size kimi hatırlattı..?

David Merlini – Namor
Macar asıllı illüzyonist David Merlini’nin suyun altında tam yarım saat nefes almadan durabilme gibi bir becerisi var. Bu da mı illüzyon bilmiyoruz ama eğer gerçekten başarabiliyorsa kendisi bizce Atlantis tahtının varisi olabilir!

-TopFury-