BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

Wonder Woman Nazi Avında!

   

   Çizgi roman takipçileri olarak hepimizin ortak istediği şeylerden birisidir çizgi romanların sinema-tv uyarlamalarını görmek. Özellikle Justice League ya da Avengers gibi iki büyük ekibin anahtar karakterlerinden birisi söz konusuysa bir uyarlama görme isteği de aynı oranda artıyor. Sağolsun Marvel da bu konuda son yıllarda elinden geleni yapmaya başladı.
    Ama karakterlerin uyarlanması konusunda DC, Marvel'dan daha erkenci. Adam West'li Batman dizisi ve Lynda Carter'lı Wonder Woman dizisinden bahsetmiyorum. 2000lerin başında Smallville ile başlattığı televizyon evreni DC'nin genişletmek için kolları sıvadığı bir projeydi. Bu kapsamda bir de Aquaman dizisi planlanıyordu. Hatta pilot bölümü bile çekildi (İnternette bulabilirsiniz bu bölümü). Ama daha pilot bölümden pazar günleri televizyonda çıkan ucuz, Amerikan gençlik dizisi havasını her yanında taşıdığı için olsa gerek dizi hayata geçirilemedi. Televizyon projeleri bitmedi tabi ki. Aynı dönem yapılmış bir Birds of Prey dizisi var. Helena Kyle, Barbara Gordon, Harleen Quinzel ve hatta ikişer bölümde de olsa gözüken Batman ve Joker'i bile var. Boş vaktiniz varsa izleyebilirsiniz.

    Bu projeler günümüze kadar sürdü ya da bitirildi. 2009 yılında bir Wonder Woman dizisi planlandı, pilot bölümü çekildi. Themyscira prensesi Diana, olması gerektiği gibi prenses değil, bir avukattı. Amazonlara sırtını dönen dizi haliyle Wonder Woman'ın en büyük besin kaynağı Yunan mitolojisine kapıları kapatmış oldu. Malum ortamlara düşen pilot bölümden gördüğümüz üzere de iyi ki iptal edilmiş.

   CW kanalının bu sene başlattığı Arrow dizisinin inanılmaz başarısının da gazıyla yeni bir Wonder Woman projesi olan "Amazon" da hayata geçirilmiş oldu. Bu sefer bizi nelerin beklediğini bilmiyoruz ve beklentilerimizi en aşağı çekersek mutlu bile olabiliriz.Ama tüm projelerden öte Wonder Woman'ın sinematik tarihiyle ilgili en büyük gelişme şüphesiz ki 2007'de Joss Whedon'ın geri çevrilen Wonder Woman filmi teklifiydi. Daha önce yazdığı Buffy (Buffy the Vampire Slayer), Zoe Washburne (Firefly), Adele DeWitt (Dollhouse) ve Astonishing X-Men'de Kitty Pride ile kadın karakter yazma konusunda ne kadar iyi olduğunu bildiğimiz ve evrende "Geek ilahı" diye adlandırılan bir adamın bu projenin başında olacağını bilmek bile ayrı bir haz veriyordu ama Warner Bros. bu görüşe katılmamış olacak ki projeyi geri çevirdi.Konuyu bağlamak gerekirse, yıllardır çizgi roman hayranlarına en büyük karakterlerinden birisinin uyarlamasını izletememiş DC Comics'in yapacağını kısa bir fragmanla yapanlar bulunmakta. Profesyonel bir kadronun çektiği fragmanın başrollerinde ise Nina Bergman ve Peter Stormare (Prison Break, Constantine) oynuyor.
-Enygma-