BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

WOLVERINE: HAYVAN BU SEFER GELİYOR!Başlık biraz ağır oldu, farkındayım canım. Kastettiğimiz ise: James Mangold’un Wolverine’i bu sefer tüm kini ile birlikte geliyor!

Kendi Wolverine yorumu için bizlere biraz tüyo veren James Mangold özellikle şu noktayı önemsediğini söylüyor: ‘’BERSERKER RAGE’’ (Vahşi savaşçı ruhu, öfkesi) ‘’Şimdiye kadar Hugh Jackman’ın Logan’ında göremediğimiz en önemli şey karakterin o kini idi. Oysaki çizgi romanlarda karakterin esas ve temel özelliği savaşta olsun, birebir dövüşte olsun o saf, hayvansı öfkesidir.’’


Son MTV röportajında da Mangold özellikle bu konuyu vurgulayarak ‘’Bu sefer öfke açığa çıkacak!’’ dedi. Ancak gelen tepkiler üzerine, ‘’Yanlış anlaşılmasın, tüm film şiddet ve kan odaklı olmayacak. Ki bunu gişe için de yapıyor değiliz. Sadece her zamankinden farklı olarak bu sefer saha çizgi roman’a yakın bir Wolverine profili çizmek istiyoruz. Çünkü çizgi romanlarda Wolverine’in en önemli özelliklerinden biri de budur. Sinirlenir, kendini kaybeder ki bu onun bir tür yeteneğidir.’’ diye de açıklamada bulundu. Galiba bu sefer biraz daha işi bilen bir yönetmenimiz var. Ya da en azından çizgi roman sever. Valla bize göre hava hoş. İsterse bütün filmde kan gövdeyi götürsün. Böylece daha bir ‘’Hayvanımsı’’ Wolverine izlemiş oluruz. Biz o adamın göz bebeklerinin yerinden kaybolup konuşmayı bile unutarak saldırdığı karelerle büyüdük sonuçta!Bunun dışında yeni filmde tema olarak koyu tonların ağırlıkta olması ya da konunun genel olarak karanlık bir havaya sahip olmasını yönetmenimiz filmin Japonya’da geçmesine bağlıyor. ‘’Kadronun neredeyse tamamı Japon, filmin de neredeyse tamamı Japonya’da geçiyor. Bu yüzden geleneksel Japon sinemasına saygı duyarak oradan esinlenmeyi tercih ettik.’’ (Hmmm, hoş ve güzel bir bakış açısı derim.) ‘’Elimizde aşırı batılı bir karakter ve onun Uzak Doğu kültürü ile olan ilişkisi temalı mükemmel bir tema var. Bu uzun zamandır görmediğimiz oldukça havalı bir vizyon olacak… Sanıyorum Japon sinemasının, Japon kültürünün, Japon dövüş sanatlarının ve daha birçok etnik niteliğin böylesine bir karakter üzerine yansıtılması çok ilginç bir harman olacaktır. Ki zaten film savaş sanatlarını barındığı kadar, Wolverine’in öfkesini dindirmeye yönelik Japon felsefesini de içerecek.’’

Bu film beyaz perdede izlenir diyorum. Adam hevesli ve severek, hevesle yapılan işler daima başarılı olur. (…mu göreceğiz! – 26 Temmuz)

-TopFury-