BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

ULTRON ÇAĞI KAPIDA!Marvel’ın yeni büyük olayı ‘’Age Of Ultron’’ (Ultron çağı) başlamak üzere.
Ultron Çağı serisi kesinlikle aceleye gelen bir iş değil. Yıllardır planlanmakta olan bir devir. Yazar Michael Bendis, Mighty Avengers serisinden beri Ultron’un dönüşünü planladığını ifade ediyor. Marvel olayı oldukça ciddiye almış durumda. Çünkü şirket, sanal ve basılı medyada oldukça büyük çapta bir reklam uygulaması yapmakta. Serinin başlangıç tarihi olarak bu yılın Mart ayı verildi.Okuyuculara vaat edilen şeylerden ilki, kurgunun çok geniş çaplı olacağı. Hatta ‘’AvsX’’ serisinden bile daha geniş çaplı olacağı söyleniyor. İlk on sayılık serinin sadece Mart’dan Haziran ayına kadar piyasaya sürüleceği, ardından gelecek olan ana ve yan serilerin ise çok daha hızlı tüketileceği  planlanmış. İlk beş sayının görselleri daha önce de duyurulduğu gibi Bryan Hitch’in elinden çıkacakmış. Sonraki beş sayı için de adı geçen çizerler Brandon Peterson ve Carlos Pacheco.
Bendis’in kafasında ne tilkiler döndüğünü kendi ağzından duyalım: ‘’Ultron, Marvel tarihindeki süper kötülerin en büyüklerinden. Ve sonunda gerçek ve tam potansiyelini ortaya koyacak. Yapay zekasını maksimize ederek her zaman yapmak istediği şeyi yapacak: Dünyayı ele geçirmek! Ve bunu başaracak. Daha ilk sayıdan, Marvel evreninin Ultron tarafından parçalandığına şahit olacaksınız. Her şey değişecek. Marvel evreninde şok edici gelişmeler ve beklenmeyen ölümlerle karşılaşacaksınız.


Ayrıca Bendis, bu olay ile birlikte sekiz yıllık Avengers kurgusunun da sona ereceğini söylüyor. ‘’Gizli İstila ya da İç Savaş gibi, bu da bir Avengers öyküsü olarak başlayacak. Ama her zamanki gibi tüm Marvel evrenini saracak. Çünkü bu sefer hedefte olan sadece Avengers değil, herkes! Avengers içerisinde çok fazla öğe taşıdığı için, bu tip büyük bir kurguya başlamak için harika bir nokta. Böyle başlayacak ve herkesi etkileyecek. Sadece kahramanlarımızı değil, bütün dünyayı.
Bendis bu kurguyu ‘’Hayatının çalışması’’ olarak tanımlıyor. ‘’Bryan Hitch ile birlikte oturup kurgu üzerine düşünürken, okuyuculara nasıl her zamankinden farklı bir deneyim yaşatabileceğimiz konusuna kafa yorduk. Ve şimdiye kadar yaptığımız her işte olayları ağırdan aldığımızı, yeterince hızlı davranmadığımızı fark ettik. Bazen sadece bir yan serinin bitmesi bile aylar sürebiliyordu. Biz de böyle bir kurgu için daha fazlasını yapmaya karar verdik. İşleri hızlandıracaktık. Olayları seri ve akıcı bir şekilde okuyucuya sunacaktık. Kesinlikle alışılmadık bir yöntem olacak!’’
Bu arada, Ultron ekibinin söylediğine göre bu olayı aşırı gizli tutuyorlarmış. O kadar ki şirket içindeki çoğu kimse bile olayın ne boyutta olacağını ya da nerelere varacağını bilmiyormuş. Hatta Bendis, ‘’Beni arayıp, -Bu resim ne manaya geliyor, sonrasında ne olacak? Diye soran arkadaşlarım var. Yahu ben size nasıl söyleyeyim bunu, zaten asıl sürpriz de burada ya!’’ diyormuş. Lakin bizim için az biraz çıtlattığı kadarından anladığımız şu ki, olayımızın ana kahramanları Hawkeye, Superior Spider-Man (Evet, içinde Octavius ruhu barındıran zavallı Peter’ın bedeni…) Moon Knight ve yıllardır bir robot olduğu için şamar oğlanı haline gelen Vision olacak. Resimlerden de bunu anlayabilirsiniz zaten:


Öyküye gidiş yolumuz Marvel NOW!’dan geçtiği için, karakterlerin birbirleri ile olan ilişkilerin ve bunun yanında da kostüm şekillerinin NOW dönemi ile aynı olacağı ifade ediliyor. Bakalım Marvel bu sefer dimağımıza ne gibi bir tat sunacak?

-TopFury-