BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

Star Wars VII Yönetmenini Buldu! (mu?)


George Lucas'ın, LucasFilm'i Walt Disney'e satmasından beridir bütün haber siteleri ve benzeri kaynaklar çekilmesi vaat edilen ve 2015 yılında sinemalara gelmesi planlanan 7. Star Wars filminin yönetmen arayışları sürüyordu. Listede bulunan David Fincher, Guillermo Del Toro, Ben Affleck, Zack Snyder ve J.J. Abrams'ın arasından birisi seçildi
Lost yüzünden çok kişinin ahını almış, Super 8 filmiyle başarısız bir sinemaya giriş denemesi yapmış fakat Star Trek ve Star Trek: Into Darkness filmleriyle güvenleri toplamış ancak daha önce Star Wars filmi çekmek istemediğini belirten J.J. Abrams yönetmen olarak seçildi. En azından The Wrap sitesinin iddiası bu yönde. Şu an için ne LucasFilmden ne Walt Disney'den ne de J.J. Abrams'tan böyle bir onaylama gelmiş değil.  

LucasFilm'in başına yeni geçen Kathleen Kennedy'nin uzun bir zaman Abrams'ın peşinde olduğunu ve sonunda ikna ettiğini belirtiliyor. Fakat Abrams'ın Paramount stüdyoları için Star Trek ve Mission Imposible: 5 filmlerinde çalışmasının yanında tam rakipleri Walt Disney'e de Star Wars filmini çekmesi kafaları karıştıran bir başka konu. Yine de Abrams'ın Paramount'la bağlayıcı bir anlaşması yok ve devam filmlerinde sıkıntı oluşturacak bir durum gözükmüyor şu an için.

J.J. Abrams


J.J. Abrams, görüntü yönetimi, senaryoyu toparlayıp kurgulama ve oyuncu yönetimi konusunda Star Trek filmine ve Star Trek: Into Darkness'ın ilk 20 dakikalık prologuna göre hiç de kötü bir iş çıkarmıyor. Fakat daha önce çalıştığı projelere nazaran büyük savaş sahneleri konusunda tecrübesiz ve Star Trek filminden görebildiğimiz kadarıyla uzay savaşlarına biraz daha çalışması lazım. 

Son olarak yeniden belirtelim The Wrap bu tarz haberlerde ne kadar güvenilir olsa da konu hakkında hiçbir mecradan daha doğrulama gelmiş değil.

Peki, siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Abrams bu işi kotarabilir mi?

-Enygma-