BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

S.H.I.E.L.D. GELİYOR! Joss Whedon’un yönetmenliğinde gelecek olan (ki kendisi aynı zamanda Avengers filminin de yönetmeni olur) S.H.I.E.L.D. dizisinin yalnızca pilot bölümü için bile çalışmalar yeni başlamışken, dizinin yayınlanması planlanan ABC kanalının müdürü Paul Lee Marvel’ın projesinin sürekliliğinin kesinleştiğini doğruladı.


Bazı topraklarda Geek İlahı olarak da bilinen Whedon'ın
şekil pozlarından birisi...
Hollywood muhabirlerinin söylediklerine göre dizi beklenenden önce görücüye çıkacak. Proje yetkilileri diziden oldukça umutlu olduklarını çünkü S.H.I.E.L.D.’ın kurgu olarak mükemmel bir sürekliliği olduğunu söylüyorlar. Özellikle de Joss Whedon’un projenin başında olmasından memnunlar. Kendileri bu işi ‘’Joss tarzı’’ diye yorumluyorlar. Nasıl yani diye sorulduğunda yorum şu: ‘’Yani derin ve destansı öyküleri aynı zamanda komik ve eğlenceli hale getirmekteki ustalık. Bu onun tarzı. O aynı anda hem eğlenceli hem de eğitici olmayı başarabilen bir adam.’’

ABC projenin 2013 sonbaharı için düşünüldüğünü söylüyor. Dizinin, Marvel’ın sinema evreni ile bağlantılı olacağı da doğrulandı. Whedon yönetmen koltuğunda olması dışında pilot bölümün yazarlığını yapan kardeşi Jed Whedon’a da yardım etmiş. (Ki pilot bölümün senaryosunda iki kardeşin dışında bir de Jed’in karısının da parmağı varmış. Aile işi dizi yani. Torpil dünyanın her yerinde var arkadaş…)
Yeşil Vadi'nin gerçek sahipleri: Whedonoğulları!

Clark başgan ayrıca şu an
yayınlanan Ultimate
Spider-man animasyonunda
da Ajan Coulson seslendir-
mesini yapıyor.
Çekimler bu ay başladı zaten. Ajan Coulson rolünde yine favori adamımız olan Clark Gregg’i göreceğiz. (Anlaşıldığı gibi Avengers öncesi bir döneme, S.H.I.E.L.D.’ın tek başına neler yaptığına gidiyoruz.) Bunun dışında Ajan Melina May için Ming-Na, Ajan Gemma Simmons için Elizabeth Henstridge, Ajan Leo Fitz için Jain De Caestecker, Ajan Grant Ward için Brett Dalton ve Skye(?) rolü için de Chloe Bennett kesinleşmiş.

Bildiğiniz üzere S.H.I.E.L.D.’ı oluşturan ve hiçbir zaman değişmez (değişse de toparlanır) bir bel kemiği vardır. Bunların en başında Nicholas Fury ve Maria Hill gelir. Karşımıza yine zenci Fury mi çıkaracaklar yoksa bu sefer karakterin esasına mı gidecekler bilemiyoruz ama Maria Hill için yine yüzümüz değişmeyecek gibi görünüyor. Yetkililerden henüz bir ses çıkmasa da, yıllardır ‘’How I Met Your Mother’’ dizisinde izlediğimiz başarılı komedi oyuncusu ve Avengers filminde de aksiyon oyuncusu olabileceği sinyallerini veren Cobie Smulders bir iki tüyo verdi. ‘’Şu an için size bir şey anlatmam yasak ama görüşmelerin sürdüğünü söyleyebilirim!’’ (Bize bu da yeter zaten!) Hatunun bir de bir sözü var ki, aman aman: ‘’Burası Marvel, öyle her şeyi öğrenmenize izin vermezler!’’ Marvel artık ne yapıyorsa?!

"Buralarda atari oynayan bir çocuk vardı ama?"
Bunun dışında Maria Hill için 2014 yılında gösterimi planlanan ‘’Captain America: The Winter Soldier’’ filminde de (O film adı çevirenler bunu kesin ‘’Kışlada Cenderme’’ diye çevirir artık…) rolü kesinleşti. Ee, tabi ki rol yine Smulders’ın.

Bu arada daha önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi, Avengers filminde rol alan Samuel L. Jackson ısrarla bu projede yer almak istediğini ve bundan onur duyacağını her yerde söylüyormuş ama buna rağmen adamı arayıp soran yokmuş. Yazık lan…

Jackson hala telefon bekliyormuş...

Kaynak: Digitalspy & Spinoff Online

-TopFury-