BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

Green Lantern 2 ile devam mı?


Peşinen uyaralım 2. filme dair spoiler bilgiler var haberiniz olsun.

DC Comics'in sinemadaki projeleriyle ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Bu haberleri aldığımız kaynak ise DC Entertainment'ten bir kaynağa sahip olan Comic Book News sitesi. Site, daha önce Man of Steel ile ilgili daha fragmandaki kimi yerleri ve ilk senaryo taslağından bazı noktaları aktarmıştı. Bunun yanında Green Lantern filminin karakter fotoğraflarını ilk veren, yeni Batman serisinin çıkacağını ilk duyuran ve 2015 yılında gelecek Justice League filmini açıklayan ve bilgiler vermeye devam eden siteye bu yüzden DC konusunda güvenimiz yüksek.

İlk filmde Ryan Reynolds'ın canlandırdığı Hal Jordan oldukça cıvık ve ciddiyetsiz bulunmuştu.
Ve site şu an DC Entertainment'teki kaynaklarının Green Lantern 2 filmiyle ilgili ipuçlarını paylaşıyor. Evet, yanlış duymadınız. Birçok hayranının yeniden çekilmesini istediği ilk filmin yerine 2. bir filmle devam edilecek seriye.

Hikaye ve senaryo yine ilk filmdeki ekibin elinden çıkacak. Bakalım ilk senaryo taslağından gelen ipuçları nelermiş:

 • Filmin büyük çoğunluğu uzayda geçecek.
 • Filmin başında Hal Jordan ve Sinestro, galaksiler arası bir seri katil olan Arkillo'yu durdurmak için bir araya geliyor. Fakat daha sonra Sinestro, Arkillo'yu kendi birliğine dahil etmek için özgür bırakıyor.
 • Sinestro'nun Yeşil Fener Birliği'ni bırakma sebeplerinin başında Muhafızlara(mavi cüceler :) ) olan güvensizliği ve evrenin Yeşil Fener'lere güldüğü, hafife aldığı hissi geliyor. Bu yüzden yeni bir birlik kurulmasına dair düşünceleri var.
İlk filmde üretilen sarı yüzüğü, Sinestro filmin sonunda takmıştı.
 • Sinestro birliğine adam toplamak için Warworld'u ziyaret ediyor.
 • Sinestro Amon Sur'u (Abin Sur'un oğlu) serbest bırakıyor ve birliğine dahil ediyor.
 • Amon Sur'un daha önce Birliği yok etmek için girişimlerde bulunduğuna dair flashback sahneler olacak. Bu yok etme girişimi Green Lantern: Rise of the Manhunters oyununda geçiyordu.
 • Sinestro, Hal Jordan'ı kendisine katılması için zorlamak amacıyla Carol Ferris'i kaçırıyor.
 • Jordan, muhafızlara bütün birliği toplayıp Korugar'a (Sinestro'nun anavatanı) giderek Carol'ı kurtarmayı ve Sinestro birliğini yok etmeyi önerse de bu isteği reddediliyor. Bunun ardından Jordan, birliğin diğer elemanlarından yüzüğü aracılığıyla yardım diliyor. Yüzlercesi yardıma cevap veriyor ve Korugar'a Sinestro birliğiyle savaşmaya gidiyorlar.
 • Hal, Kilowog ve Tomar-Re bu savaşı Carol'ı kurtarmak için Korugar'a sessizce girerken bir dikkat dağıtıcı olarak kullanıyorlar. Ve gezegende Sinestro, Arkillo ve Amon Sur ile karşılaşıyorlar. Hal ve Sinestro birbirlerine üstün gelemeseler de Kilowog Arkillo'yu, Tomar-Re de Amon Sur'u yenip Carol'u kurtarıyorlar.
Sinestro Birliği Savaşı son yıllarda Green Lantern dergisinin en önemli olaylarından birisiydi.
 • Büyük savaş ise, Sinestro birliğinin büyük çoğunluğu daha yüzüklerini yeni kullanmaya başladığı için Yeşil Fenerlere üstün gelememesi ve geri çekilmeleriyle sona eriyor.
 • Filmin sonunda üçüncü filmde meydana gelmesi planlanan "War of the Light"'ın (Işığın Savaşı) Muhafızlar tarafından tartışıldığını gördüğümüz bir sahne görüyoruz.
 • Ryan Reynolds (Hal Jordan), Mark Strong (Sinestro), Blake Lively (Carol Ferris) ve Geoffrey Rush (Tomar-Re) devam filmi için çoktan imzayı atmışlar.
 • Kilowog'u seslendiren Michael Clarke Duncan'ın ölümü sebebiyle, karakteri yine ona oldukça benzeyen bir ses sahip olan Kevin Michael Richardson seslendirecek.

Evet, son bilgiler, hatta neredeyse senaryonun ilk taslağı bu şekilde. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce 2. film böyle olursa ilk filmin kayıplarını toparlayabilir mi?

-Enygma-