BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

ADALET BİRLİĞİ FİLMİNİN KONUSU NE OLACAK?


Söylentilere göre DC’nin süper kahraman birliği filmi eski moda olacakmış.

Eminiz ki ‘’The Dark Knight’’ (Kara Şövalye) serisinde sizleri cezbeden şey, serinin gerçekçiliği ve oturaklılığıydı. ‘’Man of Steel’’ (Çelik Adam) filminde de aynı etkiyi görmeyi bekliyor olabilirsiniz elbette. Ancak dedikodular doğruysa, Warner Bros. Şirketi Adalet Birliği’nin filmi için tamamı ile zıt bir politika uygulamayı düşünüyor.


Latino Review’deki atlatma haberlere göre –ki kendileri genelde bu tip haberlerde daima haklı çıkarlar- filmin senaristi Will Beale kurgu için serinin kendisinden ilham almış. Hatta kesin konuşmak gerekirse Justice League of America 183, 184 ve 185. sayılardan.

Şu an tam o konuşulan sayılara bakmaktasınız.


Gerry Conway tarafından yazılıp muhteşem kalem George Perez tarafından resimlenmiş olan bu üç sayılık öykü 80’lere dayanıyor. Sizlere kısaca Vikipedi DC’nin öyküyü özetlemelerinden bahsedelim:

--Her iki dünyada, Earth 1 ve Earth 2’de olağan toplantılarını düzenlemekte olan Adalet Birliği ve Adalet topluluğu birliklerinin üyeleri, birden bire ‘’New Genesis’’ gücünün etkisi ile kendilerini Yeni Tanrıların evinde bulurlar. Bu Yeni Tanrılar, ‘’New Genesis’’ gücünün kaynağının Apokolipse kaçırılması sonucunda kahramanlarımızdan yardım istemektedirler. Ancak bu sefer düşman yalnız değildir. Earth 2’nin ‘’Injustice Society’’ (Adaletsiz birlik) adlı topluluğu da Apokolips’in müttefikidir. Kahramanlarımız bir JLA, bir JSA ve bir Yeni Tanrı olacak şekilde üçerli gruplara ayrılırlar ve Apokolips destekli bu kötülüğe hızla son verirler. Ancak bu çabaları onları yalnızca daha büyük bir kötülüğe ve diğer hepsinin lideri olan Darkseid’e götürür.—

Ortada daha ne Flash, ne Aquaman ne de Wonder Woman filmi olmadığını, Bruce Wayne'in
Batman görevini bıraktığını ve Green Lantern filmininse hiç bahsedilmemesi gerektiğini hatırlatırız
Bakalım 2015'te ne ile karşılaşacağız.

Earth 1? Ve Earth 2??? Hem Adalet Birliği, hem Adalet Topluluğu, bir de üstüne Yeni Tanrılar mı??? Bu kesinlikle eski moda kozmik çizgi roman anlayışı ve kesinlikle Dark Knight ya da Man of Steel tarzının ötesinde. Elbette film bunların dışında daha farklı bir çok öge ile zenginleştirilecektir –ki kesinlikle de öyle olacakmış gibi duruyor- Ancak ana kurgu bu şekilde olacak deniyor. Ki şu da var, LR daha önce filmin baş kötü karakterinin Darkseid olacağını yinelemişti.
Aslında site bizler için çizgi romanın kurgusundan yola çıkarak bir tür pilot fikir de öne sürüyor: 3 sayılık bu serinin ana kurgusu, Darkseid’in dünyayı tamamı ile yok ederek yerine Apokolips’i geçirmeyi planlaması üzerinde dönüyor. Sanıyoruz ki filmin kurgusu da bu yönde olabilir. En azından New Genesis’ten, Yeni Tanrılar’dan ya da paralel evrenlerin kullanımından daha mantıklı… Sanıyoruz.

Acaba öngörüler doğru ise, WB bu çizgi roman kurgusunu filme nasıl oturtmayı planlıyor?

Kaynak: Latino Review

-TopFury-