BİZE ULAŞIN!

Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz sorular olursa ve ya bizimle iletişime geçmek isterseniz, işte iletişim adresimiz:

tcctakimi@gmail.com

"Amazon" geliyor, ama bildiğiniz gibi değil!

Doğru düzgün bir WW filmi çekmeyen Warner Bros'a Amazon prensesinin verdiği cevabın temsili resmi.
Bu yayın döneminde köklü DC Comics karakteri Green Arrow'u diziye uyarlayan ve bu "Arrow" dizisinin şu an Amerika'da en çok izlenen dizi olmasının etkisiyle bir başka DC Comics karakteri daha diziye uyarlanıyor: Wonder Woman


Warner Bors stüdyoları "Amazon" için çalışmalara başladığını bildirdi. İlk verilen bilgiyse "Amazon"un ana karakterinin Wonder Woman olacağı yönünde. 

Dc Comics imzası taşıyan Wonder Woman hakkında az çok bilgiye sahibiz. Fakat bu sefer beklediğimizden farklı biri olabilir.. Umarız değişmezsin Wonder ! 
Geçtiğimiz yıllarda da pilot bölümü çıktıktan sonra iptal edilen bir WW projesi vardı. Themyscira'nın şampiyonu
vahşi Amazonumuzu "avukat" yapan projelere hayır zaten!   
"Amazon"un ana karakterinin adı Diana olmayacaktır. Ve bu Diana bizim Wonder Woman'a karakteristik olarak pek benzemiyor gibi. Adı Iris olacak ve yapımcılar onu şöyle tanımlıyor:

"O uzak ve ıssız bir ülkeden geliyor, şu ana kadar hayatını savaşlarda: asker ve bir lider olarak geçirdi. Ülkesinde durmak bilmeyen vahşet yüzünden, Iris dünyamıza şaşkınlık ve saygıyla bakar. Bizim hafife aldığımız günlük yaşantı konularını o şaşkınlıkla izliyordu. Hava olayları, trafik ve dondurma örneğin ! Bu yeni ve büyüleyici şeyler onu bazı zamanlar az da olsa rahatsız etmekteydi.."Kostümü daha önceden giymiş olan 2 farklı diziden 2 farklı Wonder Woman"


Iris'in bizim kültürümüz, kıyafetlerimiz ve dünyamız hakkında en ufak bir bilgisi yoktur. Ve kişiler arası ilişkiye tamamen yabancıdır. Aklındaki neyse söylemekten ve yapmaktan çekinmiyordu. Dobra dobra ağzına geleni söyleyen biridir. Ona yalan söylediğinizi anlayabilir ayrıca o asla politikaya ve ikiyüzlülüğe tahammül edemeyenlerdendir. Çünkü o dünyanın ona sunduğu güzellikleri tatmakla meşgul.. Burada insanlar hakkında görüp öğrenilecek çok şey var. O insanlar için savaşacak ve ölecek.. Iris güçlü bir savaşçı olmakla beraber masum bir kalbi var ve o ölümüne dövüşecek.. Dünyayı masumlar için daha güvenli bir hale getirecek.."

Green Lantern, Aquaman ve Justice League dergilerinin yazarı Geoff Johns "Eğer bir WW şovu olacaksa adı tabi ki de DIANA olacaktır. Kod isimler (Iris gibi) sadece karakter seçimi aşamasında spekülasyonlardan kaçınmak için yapılır." şeklinde bir tweetle az da olsa yüreklerimize su serpti. 
Gönül isterdi ki zamanında ağzımızı açarak izlediğimiz Zeyna, yeni Wonder Woman olsun.
Ama sanırım Lucy Lawless bu işler için çok yaşlandı gibi. 
Dizi büyük ihtimalle Smallville ve Arrow'un yayıncısı The CW kanalında yayına başlayacak. 

Bize kalansa merakla beklemek ve yayın hayatının uzun sürmesini dilemek..


Hazırlayan: Marti

-TopFury-